Марјан Ѓорѓиевски - стенд ап комичар

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Не знам зашто ама ликов не ми е воопшто смешен, смешен е моментот што се труди да биде интересен и некако е бледа копија на вистински комичари. Да се тоа што го кажува е точно, се поштува таков ремет, ама не ми е воопшто смешен јбг...
 

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
37
Скопје
На почетокот убаво почна, хуморот му беше реален од реални ситуации. НО додека го гледав последниот клип, чекав некој да ме боцне за да се насмеам. Стана директен и почна со реални имиња, што е надвор од сите досегашни клипови.

п.с. можеби и ние го исфорсиравме бидејќи паднаа сите хумористични емисии.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Се` додека не се обиде да смени во својот пристап нешто, мене нема да ме насмее. ПАтем ако збориме за клиповите, тоа не е стенд ап комедија. Првите 4-5 ај некако ќе ме насмееја но шаблонот брзо се открива, типот не е инвентивен, секогаш го има милован, таа тетката, Леон.... Нема што понатака.
 

Теофанија

Полноправен Член
19 февруари 2012
55
23
8
Стенд ап комедија со сите нишани е она што го работи Никола Тодороски, тој дечкото, незаслужено помалку познатиот- од Охрид. А Марјан прераскажува како си го поминуваме ние овде секојдневието. Тоа што ни е таков менталитетот, на некого му е смешно, на некого не, што значи, не е нужно потребно за комедија. (уште помалку за стенд ап). Никола има свои оригинални шеги, одново смислени и креативни. Што е најважно, има осмислен коцепт на работа и ниту една минута од неговата стенд ап изведба не е залудна. Кај Марјан пак, секоја втора минута од видеото е залудно потрошена, или се смее без потреба, или изведува некои гримаси, прави мимики, се занесува...Како тоа Марјан кој НЕ е стенд ап комедијант е познат, а Никола кој Е стенд ап комедијант не е познат, не можам да си објаснам!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Jericho

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
Не е дека не ми се допаѓа, него го презирам. Го серам насекаде по сајбер просторов каде што ќе начекам прилика. Ниту една, ама ниту една досега јавна личност не ме иритирала толку колку суштествово, па дури ни Слаткар и не ни верував некогаш дека ќе се појави по одвратно створење од него, ама гледам и тоа бидна. Мислам дека кога зборува во секој момент ќе поврати од што се пренамага. Многу одвратно и вештачко суштество, полно со само себе :kaka Од првиот клип го презирам, иако не го знам лично нити сум имала поблизок контакт со него, за среќа. :kaka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati