Марјан Ѓорѓиевски - стенд ап комичар

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
abe da se skines od smeenje mn smesni klipcinja ima hahaha:rofl
офф топик - те молам да пишуваш на кирилица .... инаку добредојде на форумот...
он - Се што е ново на почетокот е интересно зашто е невидено до тогаш и е инвентивно.. после некое време ни здосадувама ама не еспоред тоа дека марјан почнува да го тупи тоа е до човековата психа... инаку марјан се труда прај нешто... добар е засега..
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
www.plusinfo.mk/vest/35090/Marjan-Gjorgievski-vo-18-chasot-stanuva-sultan-VIDEO

Битолчанецот кој со својот хумор ги освои широките маси и собра бројни обожаватели со своите видеа и стенд-ап настапи, подготви ново изненадување. Тој со видео го најавува големото шоу кое ќе биде презентирано на фејсбук страницата за обожаватели на Марјан Ѓоргиевски денеска во 18 часот.
-Официјалното знаме и тугра на Султан Факир Трети Велики! Покорете се поданици, клекнете пред Великиот! - стои во пораката на фејсбук страницата за обожаватели на стенд-ап комичарот, на која е објавена и фотографија од знамето.
Какво изненадување овој пат подготвил актерот од Битола ќе почекаме да видиме до 18 часот. Видеото е најава за тоа што отприлика ќе може да очекуваме.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Мене интересен ми е типот. Се реално си кажува. Е сеа некој ако се пронашол во тоа што го кажува и го боли вистината тоа друго е.

 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
На почетокот беше интересен, веќе не ми е. Ни да се насмејма ни ништо.
До 9-10 видео беа добри. Навивачи ми е најсмешно и реално. :D Искрено во живо е поинтересно, но трребаше од 10 да почне, а ој дури од 11ипол. :stomp
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Ова денешново ми е жива глупост. Нема инспирација повеќе батево :D
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
ЕЕЕЕЕЕ на времето глумевме заедно на една претстава во средно добар бесе ама сеа со ова мислам дека веке и станува досаден
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
По долга пауза типчево пак се појави со ново клипче, но после 1 минута го исклучив од што воопшто не ми е смешен, порано на некои клипчиња го гледаш 10 минути и има некој момент ќе те насмее, ама ова последнново како и најново му е тапа според мене. Сашко Коцев збореше за жените на последната Златна Бубамара па не знам дали од него пронашол инспирација за да збори на истата тема, ама не може да ги споредуваш нив двајца. Како и да е (n)
Во продолжение погледнете го

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: goodgod

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Го почитувам, ја зборува реалноста, и нека не се глупират тие што велат дека навредува, тој прво сам се навредува па после сите нас, а зошто да се вреѓаме, кога кажува 80% вистина?