Марихуана - да или не?

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
А еве земи ја Холандија како пример.
Дали се таму сите зависници?
Не.
Си пушат кога им се пуши и никому ништо.
И затоа туризамот им е на високо ниво.
Кој знае да се контролира и да ужива во тоа нема никогаш да стане зависник.
Познавам луѓе кои со години пушат па не прешле на појаки дроги и способни се во секое време да престанат со тревата.
Има и зависници не викам не,но има и алкохоличари кои пијат со мера и има такви кои стануваат зависни од алкохолот.
Во ред тоа, сум бил Холандија сум видел се и сешто таму, полицаец витка пали(нај грдтото нешто што сум го видел до сеа), познавам и јас луѓе кој со години пушат, али сепак имаат еден вид на зависност, доколклу човеков 4-5 не запали нерви го фаќаат, се треси и сл.
Иначе да се навратам на Холандија, 90% од новите генерации во Холандија веќе користат марихуана.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Во ред тоа, сум бил Холандија сум видел се и сешто таму, полицаец витка пали(нај грдтото нешто што сум го видел до сеа), познавам и јас луѓе кој со години пушат, али сепак имаат еден вид на зависност, доколклу човеков 4-5 не запали нерви го фаќаат, се треси и сл.
Иначе да се навратам на Холандија, 90% од новите генерации во Холандија веќе користат марихуана.
Што подразбираш под користат марихуана?
Чат-пат?
Редовно?
Зависни се или што?
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Што подразбираш под користат марихуана?
Чат-пат?
Редовно?
Зависни се или што?

Доколку се учиме, што подразбираш под тоа и тн, попаметна работа би било да погуглаш малце, да земиш некоја книга да прочиташ да се просветлиш шо вели ѓуптинот „МАЛКУ ПОЌЕ“ ке разбериш се што значи!
Немој да ме сватиш дека сакам да те навредам, напротив сакам да го спречам препукувањето, ем да те упатам.
Кога малце би подразмислил за ситуацијава што се дешава во 21 век, излезена скрос од колосек, слободно би рекол дека за тоа не би требало ни муабет да се прави, едноставно се е залудно, едно време се велеше „СЕ ШТО ЛЕТА --НЕ СЕ ЈАДИ--“ а сега е „СЕ ШТО ЛЕТА --СЕ СЕ ЈАДИ--“ така да........
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Доколку се учиме, што подразбираш под тоа и тн, попаметна работа би било да погуглаш малце, да земиш некоја книга да прочиташ да се просветлиш шо вели ѓуптинот „МАЛКУ ПОЌЕ“ ке разбериш се што значи!
Немој да ме сватиш дека сакам да те навредам, напротив сакам да го спречам препукувањето, ем да те упатам.
Кога малце би подразмислил за ситуацијава што се дешава во 21 век, излезена скрос од колосек, слободно би рекол дека за тоа не би требало ни муабет да се прави, едноставно се е залудно, едно време се велеше „СЕ ШТО ЛЕТА --НЕ СЕ ЈАДИ--“ а сега е „СЕ ШТО ЛЕТА --СЕ СЕ ЈАДИ--“ така да........
А што е уствари марихуана?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Појма немам што е марихуана појма немам:(
А што е „тетрахидроканабинол?!
Објасни ми нешто за него?! ..... пошто гледам баѓи просветлена си !
Тоа мора Гугл да ти го избацил сега:)
Мислам се мачка на лебче.
Мислам е многу липофилно и кекси се прават од него. Има во Холандија такви и тоа со рецепт замисли.
Слушнав кога ќе ги изедеш гледаш фотомодели поред себе.
Во право сум?
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Не, фала хаха нека има повеќе за дугите кои сакаат :p
За да се опуштам и да ми биде убаво да "летам" во облаците не ми треба марихуана :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Марихуана није дрога бре. :nerd
Средство за отворање чакри, духовно прочистување, инспиративна моќност.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Не, фала хаха нека има повеќе за дугите кои сакаат :p
За да се опуштам и да ми биде убаво да "летам" во облаците не ми треба марихуана :D

A што мислиш дека као демек кд се нафафа некој он устфари мисли дека лети у облаци ? или у ведро небо, ако нема облаци : )
НЕ , него едноставно си у чудну состојбу, која не е страшна, напротиф, интересна,состојба која се разликуе од алкохолизирано стање и сфесно стрејт понашање
Чудни мисле и изопачени превртени инспирацие за чудни муабети, повод за дискусију коју никад не би гу праиле на сфесно
А и дејстфо трае два саата,шо е у зависност од количину и јачину на мару, дали е она природна или прскана сс хемиски дезодоранси
Ма ја кд пуши за едн месец само едн пут значи не стфара завис, него опуштајуќи ефект, кд ти кефне да си пашнеш
Еве ичера пашна три круга и не промаши тројку, згазисмо ги у баскет
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN