1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски урбани легенди

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. blagoja vasilevski

  blagoja vasilevski Нов член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  a dali znae nekoj civa e kukata vo przino mi se dopaga epten posebno samo da se osfezi i razeleni ke bide fantazija sakam da ziveam vo nea
   
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Мислам дека за куќата се води спор чива е. Ставена е под заштита на Град Скопје, ама ни денар немаат дадено за нејзина реконструкција.
   
 3. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Кој не би сакал:smug
   
 4. Fakundo

  Fakundo Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  11
  Има една легенда за младоженци од Кавадарци кои правеле свадба на Тиквешко езеро. Ми кажаа дека освен 3-4 луѓе, сите други се удавиле дента на свадбата во езерото. И има и живи сведоци, еден од нив живее во Кавадарци, држи продавничка нешто-постар човек. Се збори дека навечер ако го гледаш од далеку езерото се појавуваат гостите како играат на сред езеро, свадбата си тече....

  Исто така една позната новинарка од А1 ми раскажа дека во Хрватска имало ден на духовите нешто, и баш на тој ден со маж и застанале покрај патот да го гледаат морето, на плажата видела црно-бели фигури како играат, не се исплашиле воопшто, ама и не искочиле од кола да отидат на плажа и да сликаат...греота за моментот што не пробале да снимаат...
   
  На Mnogo Bitno, Mila Kunis и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Па и јас не би излегол.. :D
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fakundo

  Fakundo Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  11
  тоа мора да се слика....ако не за друго...за вакви муабети :D
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Куќа во Битола
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Куќата е целата хасо... скрос е уништена, исчистена е си лики шо имало и све.. целата инсталација е откорната од ѕидовите и за жал не успеавме да се качиме на вториот кат пошо подот беше целиот уништен и беше опасно да се продолжи понатаму... ке клам понатаму уште неколку слики..

  Изменето од модератор заради подобра прегледност.
   
  На Outrider, street_chic, Aaliyah и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. X_Men_

  X_Men_ Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  7
  Интересен стил има куќава...оваа да е средена ..за мерак :D
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  куќата е на преубо место.. и самата куќа е преуба... ама работат е то шо има некој муабети окулу неа..
   
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ако напишеш на твојот блог за ова ќе биде интересно за читање.

  А зелената куќа само малку да се подсреди ќе биде една од најпосетуваните. Зачувана од пред втората светска војна, колку туристи само ќе привлекува, да беше на друго место ќе плачевме да одеме и да ја видеме. Ама тоа е не го цениме нашето туку туѓото.
   

Сподели: