1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски урбани легенди

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Де бе:eek
  И јас ја имам посетено куќава ама ништо не ми се десило
  Иначе имам желба навечер да отидам да видам дали стварно има нешто:eek:
   
  На Mnogo Bitno, cece17 и Black Mamba им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Бегај де навечер има наркомани.:eek: Ако си со друштво и можете да се одбраните појдете.
   
  На Mnogo Bitno и Aaliyah им се допаѓа ова.
 3. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Во зелената куќа во пржино порано влегувавме неколку пати да видиме како е, внатре е опасно да не се пропадне в старите подови, да не падне нешто врз глава или да не се нагази некоја игла од наркоманите. Искрено морничаво е внатре, ама сепак тоа доаѓа од гледање филмови кои ни ја поттикнуваат фантазијата, сепак е куќа во готски стил што е реткост кај нас. А имаше муабети демек ако со камера снимаш внатре (особено навецер) со голо око нема да се види ама на камерата ќе се појават некакви силуети. Не викам дека нема ништо, туку само дека сите што одат очекуваат да видат нешто ради фактот што куќата е напуштена и необична.
   
  На Mnogo Bitno и JaMi им се допаѓа ова.
 4. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  доколку јас би ја постеила куќава бидете сигурни дека после тоа ќе пишувам на форумов од Бардовци!
   
  На Mnogo Bitno, vini vin, 84 sk_Y ^_- и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  Зеленава куќа ми е во маало цело детство трчајќи поминувавме покрај неа :) Кога се охрабривме влегувавме внатре и си игравме приватни детективи, пуна е со лилјаци и шприцеви. Се спомнуваше дека сакаат да ја срушат бидејќи не се знае кој е сопственикот. Денес комшискиве деца гледам одат таму да играат табла :)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Не знаеме да го цениме и тоа малце што го имаме..
  Да беше ова во Америка ќе се реконструираше и ќе се направеше атракција одма и сите одколу ќе ќаруваа од авантуристи кој се жедни за вакви приказни. Малце подоле ти се наоѓа и куќата каде што е снимано Викенд на Мртовци, за жал и таа пропаѓа и пополека ја снаоѓа истата судбина...
   
  На Mnogo Bitno, JaMi, Aaliyah и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. X_Men_

  X_Men_ Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  7
  Имам слушнато и за куќава што е оваа како замок..Пред некое време ,не се сеќавам на која тв беше, даваше интервју Константин ,не се сеќавам на презимето(порано водеше некоја емисија за духвони работи,така нешто) снимаа во куќата и кажуваше дека има некои духови.некои паранормални работи.И демек ќе снимале навечер со посебни некој камери.(топлотни,разни чуда и апарати) да докажат дека постоеле такви работи.
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  е па за ова јас пишував погоре на мтв беше во емисијата талкачи мислам се вика.. ама појке беше глупости отколку нешто паметно и интересно...
   
 9. Биба

  Биба Нов член

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  3
  На Mnogo Bitno, JaMi и Jackal им се допаѓа ова.
 10. X_Men_

  X_Men_ Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  7
  А исто имам слушано и за девојкава на патот за накај Маврово..(колку е вистина) а за дечково со јакната и фустанот ја знам следната верзија....Исто така сретнал некоја девојка, мислам бил таксист и кога ја однел девојката дома таа го поканила на кафе..откако го испиле си заминал човекот и ги заборавил клучевите,Се цратив да ги земе но не отварал никој ,комшииве кажале дека имало некоја девојка која е умрена која живеела во тој стан.Викнале полиција влегле со сила а на масата имало две жешки кафиња..
   

Сподели: