1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски урбани легенди

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. Taa Sum..

  Taa Sum.. Староседелец

  Зачленет на:
  17 април 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  444
  Другар,јас живеам во близина на Маџари и за таа куќата имам исто слушнато такви некои работи,али семејството што живее сега е одамна доселено во таа куќа и сега за сега е мирно,па за понатака ќе видиме.Инаку има многу вакви приказни и искрено се повеќе и повеќе верувам .
   
  На Mnogo Bitno, Hip.Hop_MKD и JaMi им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  :giggle Мене морници ме лазат додека читам а камо ли да ја посетам ,не тоа никако :giggle
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Jас ама баш ич немам страв да посетувам вакви куки.Авантуриста во душа сум,само што далеку сум :( и нема кој да ме дружи,сите околу мене се плашливи ко п*чки.
   
  На Mnogo Bitno, Aaliyah, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Леле значи какви хорор филмови може да правиме не сме свесни.............
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  јас знам како дечкото да и ја дал јакната неа затоашто и студело но си ја заборавил и кога пошол да си ја земи луѓето од куќата му кажале дека е мртва и овој не верувал го однесле на нејзиниот гроб и на споменикот си ја нашол и јакната :pusi

  Без мене кадее?:mstickle
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Вакааа... Може е мал оф топик пошто не е некоја урбана леѓенда али сепак е случка со проколнато место за кое сите знаевме ...
  Значи вака во Крушево во долниот дел од градот има куќа која до пред кратко време беше нашата куќа на стравот во која викаа дека навечер се слушале звузи од влечкање на ланци по земја ...:ladno (чудно нели) Се слушало смеење и плачење и слично ...
  Но пред кратко време како што кажав значи одлучија сопствениците да си ја направат куќаваи да заличи на нешто местото мајсторите нели како и обично започнале да ја обновуваат и затоа што не беше малтарена прво ја иззмалтарија и ставија поубава фасада,врати,прозорци и слично .... Сите кога ја видоа куќата кажаа дека ете немало ништо видете што убава куќа иззлезе ... НО, кога мајсторите почнале да работат на внатрешната страна и почнале со обновување на земјиштето и зарамнување и слично нашле 3 ОГРОМНИ црни мантили закопани во земјата ,тие знаеле дека тоа место дотогаш било куќата на стравот но не верувале па кога го виделе ова се преплашиле и сите до еден откажале од работа,после тоа не се нафаќал никој од тука да работи па барале мајстори од надвор кои биле многу поскапи и така еве веќе 7-8 месеци куќата им остана недоправена .... :x
   
  На Mnogo Bitno и Sofija... им се допаѓа ова.
 7. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Сестра ми ја гледа сликава и спискува паѓа и ми вика шо ми светна кај пенџерето.....!!!!???:eek:
  kuka3.jpg :ladno
   
 8. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Оваа е куќата?
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  (shake) Ова е куќата од Битола што ја спомна Jackal
   
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Иде ми се там, искрено, нафафкан триста, сакам да осету натприродан стра, да ми се ежиф јајца, сакам
   
  На Sofija... и 84 sk_Y ^_- им се допаѓа ова.

Сподели: