1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски урбани легенди

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

1. Taa Sum..

Taa Sum.. Староседелец

Зачленет на:
    17 април 2012
    Мислења:
    233
    Допаѓања:
    444
    Другар,јас живеам во близина на Маџари и за таа куќата имам исто слушнато такви некои работи,али семејството што живее сега е одамна доселено во таа куќа и сега за сега е мирно,па за понатака ќе видиме.Инаку има многу вакви приказни и искрено се повеќе и повеќе верувам .

На Mnogo Bitno, Hip.Hop_MKD и JaMi им се допаѓа ова.
  2. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,460
    Допаѓања:
    14,377
    :giggle Мене морници ме лазат додека читам а камо ли да ја посетам ,не тоа никако :giggle

На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
  3. МериСелест

МериСелест Староседелец

Зачленет на:
    24 април 2012
    Мислења:
    2,007
    Допаѓања:
    3,215
    Jас ама баш ич немам страв да посетувам вакви куки.Авантуриста во душа сум,само што далеку сум :( и нема кој да ме дружи,сите околу мене се плашливи ко п*чки.

На Mnogo Bitno, Aaliyah, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
  4. Viktor k

Viktor k Староседелец

Зачленет на:
    4 мај 2012
    Мислења:
    818
    Допаѓања:
    535
    Леле значи какви хорор филмови може да правиме не сме свесни.............

На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
  5. 84 sk_Y ^_-

84 sk_Y ^_- Староседелец

Зачленет на:
    21 ноември 2012
    Мислења:
    594
    Допаѓања:
    825
    јас знам како дечкото да и ја дал јакната неа затоашто и студело но си ја заборавил и кога пошол да си ја земи луѓето од куќата му кажале дека е мртва и овој не верувал го однесле на нејзиниот гроб и на споменикот си ја нашол и јакната :pusi

Без мене кадее?:mstickle

На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
  6. 84 sk_Y ^_-

84 sk_Y ^_- Староседелец

Зачленет на:
    21 ноември 2012
    Мислења:
    594
    Допаѓања:
    825
    Вакааа... Може е мал оф топик пошто не е некоја урбана леѓенда али сепак е случка со проколнато место за кое сите знаевме ...
    Значи вака во Крушево во долниот дел од градот има куќа која до пред кратко време беше нашата куќа на стравот во која викаа дека навечер се слушале звузи од влечкање на ланци по земја ...:ladno (чудно нели) Се слушало смеење и плачење и слично ...
    Но пред кратко време како што кажав значи одлучија сопствениците да си ја направат куќаваи да заличи на нешто местото мајсторите нели како и обично започнале да ја обновуваат и затоа што не беше малтарена прво ја иззмалтарија и ставија поубава фасада,врати,прозорци и слично .... Сите кога ја видоа куќата кажаа дека ете немало ништо видете што убава куќа иззлезе ... НО, кога мајсторите почнале да работат на внатрешната страна и почнале со обновување на земјиштето и зарамнување и слично нашле 3 ОГРОМНИ црни мантили закопани во земјата ,тие знаеле дека тоа место дотогаш било куќата на стравот но не верувале па кога го виделе ова се преплашиле и сите до еден откажале од работа,после тоа не се нафаќал никој од тука да работи па барале мајстори од надвор кои биле многу поскапи и така еве веќе 7-8 месеци куќата им остана недоправена .... :x

На Mnogo Bitno и Sofija... им се допаѓа ова.
  7. 84 sk_Y ^_-

84 sk_Y ^_- Староседелец

Зачленет на:
    21 ноември 2012
    Мислења:
    594
    Допаѓања:
    825
    Сестра ми ја гледа сликава и спискува паѓа и ми вика шо ми светна кај пенџерето.....!!!!???:eek:
    kuka3.jpg :ladno

8. Sofija...

Sofija... Истакнат Член

Зачленет на:
    23 ноември 2012
    Мислења:
    256
    Допаѓања:
    358
    Оваа е куќата?

На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
  9. 84 sk_Y ^_-

84 sk_Y ^_- Староседелец

Зачленет на:
    21 ноември 2012
    Мислења:
    594
    Допаѓања:
    825
    (shake) Ова е куќата од Битола што ја спомна Jackal

10. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    Иде ми се там, искрено, нафафкан триста, сакам да осету натприродан стра, да ми се ежиф јајца, сакам

На Sofija... и 84 sk_Y ^_- им се допаѓа ова.

Сподели: