Луѓе што ги немате видено со години

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Иам тамо некои роднине у Австралију никад не сам ги видеја и да ви кажу поштено чуе ми за њим, а иам и едни у Скопје исто такој и за њима ми чуе. Ја кт на њима не ги фалу и не ги требам што к*р мене ке ми фалив. :cool:
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Чим не сум ги видела одамна и не сум пробала да стапам во контакт (или тие со мене, сеедно) значи не се толку неопходни :) Не, немам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

laura

Полноправен Член
21 ноември 2012
28
19
8
30
Имам во Србија роднини но се слушаме често и се гледаме така еднаш годишно,а имам и во Америка што никогаш не сум ги ни видела така да не ми фалат воопшто.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Во денешно време се повеќе се такви! Искрено чуствувам и мислам дека луѓето наоѓат изговори за да не се видат , а не дека немат време или пари за тоа! Што ме доведува до тој заклучок ? Дали сте забележале колку време вие или вашиот пријател поминува на социјалните мрежи или по интернетов? Коа ќе им кажеш дај бе да се видиме да испиеме по едно кафе! Еј кај најде баш сега немам време ќе одам да гледам турски серии ( пример ) ќе ти се јавам коа ќе можам! Луѓе секој од нас може да најде 15 минути или 30 минути од денот за да се види со кого сака ако тоа е желба на двајцата или на друштвото!
 

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Некои роднини од Скопје ги немаам видено едно 3 години.Исто така тетка ми од Чикаго ја неам видено 6-7 години.а иначе контактираме чат пат на фејзбук,уствари не јас него татко ми и мајка ми и така..би сакал да ги видаам уствари почесто да се гледаме но тоа е што е ..
 

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Имам роднини кои знам дека постојат(од некои имам и фб-профил и нешто малку контактирано), ама ете поради сплет на околности(дека се родени во друга држава, т.е нивните родители таму преселени) никогаш и ги немам запознаено. И таквите роднини не ми недостигаат затоа што никогаш не ни биле дел од мојот живот, освен сознанието дека некаде таму постојат личности кои биле дел од животот на татко ми кои никогаш ги немам сретнато и можеби нему му недостигаат многу повеќе отколку мене.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Мене ми е логичен и нормален целиот тој процес на одалечување, и не правам драма од тоа.
Многу луѓе не сум ги видела одамна од јасни причини: смена на локација на живеење, обврски, сфаќање дека не сме на иста фреквенција...

Со оние со кои сме си потребни, наоѓаме начин за комуникација. Сите други не се ни важни.