Луѓе што ги немате видено со години

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Дали имате такви роднини, пријатели, и сл. што ги немате видено со години?

Дали со тие луѓе контактирате сеуште преку интернет, преку заеднички пријатели итн...

Дали ви недостигаат?
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Има многу такви, само шо со некои скроз сум изгубила контакт, а со некои контактирам преку интернет. Најмногу ми е криво за еден другар кој ми беше како брат и скроз се изгуби, ни трага ни глас од него.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Има многу такви, само шо со некои скроз сум изгубила контакт, а со некои контактирам преку интернет. Најмногу ми е криво за еден другар кој ми беше како брат и скроз се изгуби, ни трага ни глас од него.
Па на Фејсбук најди го. :D
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
тија што умреле одамна пхх шалу се : ) учителке не сам ги видеја брееее још кд
 
  • Like
Реакции: Lena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Имам. Контакти слабо.

повеќето не сакам да ги видам повторно во мојот живот. Има само неколку личности кои не сум ги видел одамна и сакам да ги видам пак.
 
  • Like
Реакции: JaMi

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имам една другарка од средно, со неа најмногу се дружев. Ја немам видено 2/3 години, немам нејзин телефонски број, ниту пак има фб профил. Не можам никако да ја најдам, а особено зошто јас сум во Скопје, а таа во Штип. :(
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Немам видено еден куп братучеди заминати по странство, некои ги имам на фб, некои не.
Ама што знам, немам некоја голема желба да ги видам: 16 години знам дека постојат, знаат и тие за мене, никогаш не сме се виделе во живо... Ако некогаш дојдат ќе ги подружам, ако не, да сме здрави и живи.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Ги немам видено роднините од Словенија и Австралија. Со тие од Словенија се слушаме и почесто доагаат за разлика од оние од Австралија.
 

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
225
411
63
има многууууууууууууу ... контактираме на фб.. но многу ретко секој со своите обврски и секој во своја временска зона ... ми недостигаат многу .. имам први братучетки во Австралија ги осеќам како сестри и одвај чекам да си ги видам а искрено се надевам дека ова лето ке доаѓаат .. :)