Луѓе без пријатели

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
СУМ ИМАЛА ПРИЈАТЕЛИ НО МЕ НАПУШТИЛЕ ПОСЛЕДНИВЕ 3 ГОДИНИ ЕТЕ САМА СУМ,НЕЗНАМ ЗОШТО Е ЧУДНО.КОГА СИТЕ СЕ КОЈ ОД КОЈ ИДИОТИ ЛУЃЕТО.НЕКОГАШ САМ НА СЕБЕ СИ Е ЧОВЕК НАЈГОЛЕМ ДРУГАР ЗА ЖАЛ.
Неможе сите да не чинат а ние да сме оние кои чинат,сигурно има некој проблем и од наша страна....барем јас така мислам.
 
  • Like
Реакции: Scars

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Кучето е најдобар пријател на човекот. Другите се само како духови.
Бар сум сигурен дека нема да ме заебе или сврти грб.
 
  • Like
Реакции: skitnicka and Aaliyah

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
Неможе сите да не чинат а ние да сме оние кои чинат,сигурно има некој проблем и од наша страна....барем јас така мислам.
ДА,ПЛЕСКАМ СЕ У ФАЦА И НЕ ТРПАМ ДВОЛИЧНОСТ И ЛИГАВЕЊЕ,И ЈАС НЕ СЕ ЛИГАВАМ
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Ти си знаеш,јас само си кажав мое мислење,јас неможам да сметам дека јас чинам а никој друг од околината не чини.:) (ти иБам тоа големите букви):giggle
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
Ти си знаеш,јас само си кажав мое мислење,јас неможам да сметам дека јас чинам а никој друг од околината не чини.:) (ти иБам тоа големите букви):giggle
ХАХАХА АБЕ МЕ БОЛАТ ОЧИ ЗАТОА ГОЛЕМИ БУКВИ.ЕПА КОНЕЧНО ЗНАМ ДА СЕ ЦЕНАМ И ДА НЕ ДОЗВОЛУВАМ ДА МИ СЕ КАЧУВААТ НА ГЛАВА.БИДИ ДОБАР ТЕ ГАЗАТ,БИДИ ЛОШ ТЕ МРАЗАТ.
 

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
414
663
27
Pax Terra
Пријателите се важни во животот на еден човек, не треба да очекуваме да бидат совршени но сепак за се има граници со нивните глупости но овде не е крај ќе разговарате искрено доколку веќе бива да се разговара доколку не следува останатиот дел. Горе-долу емоционално не знам колку би му влијаел на човек доколку нема пријатели не би рекол многу освен дека сето тоа зависи до самата индивидуа.
Познавам луге кои немаат пријатели, едноставно се затворени дома слабо комуницираат спас си наогаат во интернетов, секако доколку немаш со никого контакт не можеш да испаднеш и да си луташ самиот ко утка. Па и да луташ секоа ден ли ке луташ.
Едноставно не им се излева дома, веќе домот му е се. А не е крај пријатели можат да се стекнат.
 
  • Like
Реакции: TIGERWOMAN31SK

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
A мене не ми е јасно зошто ако некој не го разбирате веднаш го осудувате дека е пореметен или не знам што? Сигурно има причина зошто некој не сака никакво друштво и не мора веднаш да му делите дијагнози. Сум сретнал луѓе кои немале пријатели или ги имале многу малку и баш тие луѓе ми оставиле подобар впечаток од некои „мудреци“. Барем мене нивната рационализација ми е многу поинтересна отколку на некоја секојдневна личност.
Ретки примери но се наоѓаат некаде. Од друга страна пак, можеби има некоја ептеееен добра причина за дистанцирање од другите. Но којзнае, секој човек - различна приказна...
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
Психолошката состојба им е нарушена на таквите сигурно.. човек тешко може да опстане без пријатели!
хахаха да нарушена ми е,затоа тие што на кратко прават по некоја случајност муабет со мене ме сметаат за забавна личност.

луѓе за да им завршиш само некоја работа или од корист не се пријатели,или да се исполнети ако тебе ти прават лошо и ти се ситат,секогаш да си тука за нив а они за тебе никогаш,таквите ги исчистив.поубаво сам да си,отколку на секое да се пазиш.
 
  • Like
Реакции: Marchisio and WomanInRed