1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Луѓе без пријатели

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Marick14, 15 март 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Неможе сите да не чинат а ние да сме оние кои чинат,сигурно има некој проблем и од наша страна....барем јас така мислам.
   
  На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кучето е најдобар пријател на човекот. Другите се само како духови.
  Бар сум сигурен дека нема да ме заебе или сврти грб.
   
  На skitnicka и Aaliyah им се допаѓа ова.
 3. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  ДА,ПЛЕСКАМ СЕ У ФАЦА И НЕ ТРПАМ ДВОЛИЧНОСТ И ЛИГАВЕЊЕ,И ЈАС НЕ СЕ ЛИГАВАМ
   
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Абе го имам ова прочитано едно сто пати :)
  сепак стојам на истото.:)
   
  На Scars му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  АКО ДЕ И УШТЕ СТО ПАТИ КЕ ГО КАЖАМ,А НЕКОИ ШТО МИ ТЕРААТ ИНАТ,И МИСЛАТ ДЕКА ТРЕБА ДА ИМААТ КОРИСТ ОД МЕНЕ НЕ ФАЛА
   
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Ти си знаеш,јас само си кажав мое мислење,јас неможам да сметам дека јас чинам а никој друг од околината не чини.:) (ти иБам тоа големите букви):giggle
   
 7. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  ХАХАХА АБЕ МЕ БОЛАТ ОЧИ ЗАТОА ГОЛЕМИ БУКВИ.ЕПА КОНЕЧНО ЗНАМ ДА СЕ ЦЕНАМ И ДА НЕ ДОЗВОЛУВАМ ДА МИ СЕ КАЧУВААТ НА ГЛАВА.БИДИ ДОБАР ТЕ ГАЗАТ,БИДИ ЛОШ ТЕ МРАЗАТ.
   
 8. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Пријателите се важни во животот на еден човек, не треба да очекуваме да бидат совршени но сепак за се има граници со нивните глупости но овде не е крај ќе разговарате искрено доколку веќе бива да се разговара доколку не следува останатиот дел. Горе-долу емоционално не знам колку би му влијаел на човек доколку нема пријатели не би рекол многу освен дека сето тоа зависи до самата индивидуа.
  Познавам луге кои немаат пријатели, едноставно се затворени дома слабо комуницираат спас си наогаат во интернетов, секако доколку немаш со никого контакт не можеш да испаднеш и да си луташ самиот ко утка. Па и да луташ секоа ден ли ке луташ.
  Едноставно не им се излева дома, веќе домот му е се. А не е крај пријатели можат да се стекнат.
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. i_wanna_fly

  i_wanna_fly Староседелец

  Зачленет на:
  25 јули 2012
  Мислења:
  649
  Допаѓања:
  848
  Ретки примери но се наоѓаат некаде. Од друга страна пак, можеби има некоја ептеееен добра причина за дистанцирање од другите. Но којзнае, секој човек - различна приказна...
   
  На TIGERWOMAN31SK, slb_bobo и melpomena им се допаѓа ова.
 10. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  хахаха да нарушена ми е,затоа тие што на кратко прават по некоја случајност муабет со мене ме сметаат за забавна личност.

  луѓе за да им завршиш само некоја работа или од корист не се пријатели,или да се исполнети ако тебе ти прават лошо и ти се ситат,секогаш да си тука за нив а они за тебе никогаш,таквите ги исчистив.поубаво сам да си,отколку на секое да се пазиш.
   
  На Marchisio и WomanInRed им се допаѓа ова.

Сподели: