1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Луѓе без пријатели

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Marick14, 15 март 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Што мислите за луѓето што немаат пријатели?

  Дали можат да бидат емоционално здрави особи без пријатели?

  Сте налетале ли на такви луѓе, и што мислите за нив?

  4587650_f520.jpg
   
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  човек без пријатели е ништо ! не знам што да речам и не знам што да мислам :eek
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  И најмоќен нека е, без пријатели пак ќе биде НИКОЈ и НИШТО! Човек без пријател е човек без среќа :)
   
  На Kisserboy, Hip.Hop_MKD, LMFAO и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Teona

  Teona Нов член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  20
  Луѓе без пријатели не би рекла дека се емоционално здрави:unsure. али да живееш без прјатели е стварно жално.
  имам налетано на таква личност и со никој не се дружеше, не зборуваше со никој, секогаш седеше сама и на страна...
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gabby

  Gabby Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  46
  Психолошката состојба им е нарушена на таквите сигурно.. човек тешко може да опстане без пријатели!
   
  На Hip.Hop_MKD и Sugar им се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  не е битен квантитетот на пријатели туку квалитетот.
  Подобро е да бидеш сам отколку со пријатели кои ќе ги нема кога ќе ти биде тешко.
   
  На Stojne, Makedonec, Female и уште 16 други им се допаѓа ова.
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  „Подобро сам отколку во лошо друштво.“
  Сепак, мислам дека луѓето без пријатели имаат некој проблем, најверојатно психолошки...
   
  На Ludaca, 048 и Black Mamba им се допаѓа ова.
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Не можам да ги разберам таквите луѓе....познавам две сестри близначки, коишто пријатели имаат само на фб! Немаат татко , па мајка им си ја сметаат за другарка,како функционираат не можам да им се изначудам...работа -дома-факултет и цело време седење дома дома дома дома.....ги викаме за нова година,први мај или обично искачање, ќе измислат било што само за да не дојдат, не ги разбирам :eek
  Јас не можам да си го замислам животот без пријатели, и во текот на неделата минимум еднаш морам да се видам со нив, да седнам да испијам кафе да помуабетам. 4 многу блиски другарки сме и ќе кажам само едно : Friends are siblings who God forgot to give us!
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  За нив потребно е психолог.
   
 10. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  се согласувам
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: