Луцидно сонување

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Ми се има случено, а најчесто ми се случуваше додека бев на возраст од 7-10 години... it's freak me out :D
 

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
345
802
393
Кумановоoo !
Ми се случува секоја вечер ...
Многу реално и чудесно ...
Кога ќе имам време ќе раскажам еден на форумов ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harmonija

mirror

Истакнат Член
15 мај 2013
12
8
103
31
Ми се има случено мене . Една година ја сонував покојната ми баба секоја вечер. И така кога ке почнев да сонувам ако ми се појави таа, знам дека сонувам и свесно се будам.
 

мимис

Староседелец
12 октомври 2013
29
17
1,003
мене ми се има случено и тоа кога сонував страшен сон и си реков ова е само сон и пробував да се разбудам:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиМрав

bonboonka

Полноправен Член
21 февруари 2015
38
12
8
Богами неразбрав сеа чекаjте прв пат слушам ми се случува да сонувам и во сонот демек се будам и свкам дека тоа било сон а уствари и тоа го сонувам дека сум се разбудила и сонов нели си прдолжува и повторно така значи во сон сон и сон тоа ли е тоа?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Богами неразбрав сеа чекаjте прв пат слушам ми се случува да сонувам и во сонот демек се будам и свкам дека тоа било сон а уствари и тоа го сонувам дека сум се разбудила и сонов нели си прдолжува и повторно така значи во сон сон и сон тоа ли е тоа?
Луциден сон е секој сон кој свесно го сонуваш, т.е. дур сонуваш (дур се случуваат настани во сонот) свесен си дека е тоа сон. Сон во сон е нешто друго.