Личен дневник

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
мои сестре мноо пишуесфа, тераше ги да ми читаф некои интересни дешафке, некои од искачања или екскурзие
али тој било одамна, ја се сеќам дека напиша три стране само за едн дн у мој живот и толко
ма не ми се пишууееее, а убава работа е не да не, да си читкаш после мноооого године и да се потсетиш на стари и убави спомени, еве ск би читаја да би имаја, ск се кају што не сам пишуваја

ps колко само сакам да виду што сам напишаја у тија три стране
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Никогаш не ме интересирало пишување дневници, не за друго не знам преку текст како да се искажам.

А моментално сакал нејкел водам дневник на продажба, дневник за работно време и дневник на обврски за цел месец.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Неуму да пишују, едн пут проба ама много ми беше глупо, стана еде компјутер игра, еде, кара се сс брата ми и сл. Неуму ни ја да се искажују преко текстови, али и ја како парватита, 2 стране 1 дн.
 
  • Like
Реакции: Lena and JaMi

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
Помина уште еден понеделнички ден, онака исполнет. Бар за мене.
Вчера ми дојде симпатијата на гости, конечно после цела недела разбирање кој кај кого да оди.
Мислам дека почнувам да се вљубувам во неа, ако можам да го наречам така, сепак не сум сигурен во самиот себеси. Никогаш не сум бил сигурен за ништо. Продолжувам да живеам така, а треба да го сменам тоа. Да, треба.
Башка ми сменија група на факултет, па имав предавања од минатата недела, па си заминав од факултет, отидов и го собрав slb_bobo па заминавме во парк и си седевме на мир и тишина и си слушавме Dream Theater. Абе уживанција што неможам да ја опишам, би го правел секој ден тоа да можам.
И за крај .. си зготвив вечера и се најадов. Сега можам да уживам.
До следното видување дневниче.
 
  • Like
Реакции: Lena and slb_bobo

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Прекрасен и исполнет ден си имав,си се наспав,се слушнав и видов со љубовта ми,си бев на прошетка во Gisors,малце шопинг,кафенце на терасата на мојот омилен кафич...мераци сега си уживкам во мојата соба со музиче...
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Ај да ти го кажам и првото здраво, Црнчо...или Белчо. Не знам како ќе те крстам. Биди денес Безименко.

Мртва сум за спиење, а се обидувам да дочитам некои материјали за утре. Само букви гледам кај и да се свртам.
Се изнервирав денес на факултет. И годинава освен за партиципација треба да плаќам за студентски гласила, библиотеки и сл. сра*а од кои немам корист. Во таа библиотеката три книги нема бре! И пак јас 4 илјадарчиња плус треба да се нацртам. На моите косата им се крена кога слушнаа. :(

Туку..периодов сум зависник од Газоза. Што вкус ќе беше тоааааа :giggle
 
  • Like
Реакции: slb_bobo

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Стана од спање за чудо у 9 сат, дрема до 10 на интернет и после учи нешто физику ово оно, заебанцие некои, после па си дрема на пц, чека гу девојку ми ама нема гу хД. Отиде у школу прв час место да си уживам на класан час ја беше на некои предавања тамо за безбедност(јеби га тој е кт сам у тим забезбедност). После нешто заебанцие италијански, македонски жива досада. Хемију на тест повише проф. пошувала сс црвено пенкало него ја сс плаво. Историју си доби 5 чека чека и га избра прав момент да се јаву да одговарам. После прависмо физику тест, пишува како луд, кт свати дека сам га погрешија знак на дигитрон на последњу задачу ке се утепаше, одвај стигна да гу решу од ново сс некоју луду среќу ке ми е тачна. Дојде дома мртав уморан и гладан накрка се кумановско пинџурче и сг си дрему на интернет и си гледам тв. Иначе цел дн се осеќам некако без везе :cool:

Овакој би изгледаја мој дневник, дебилски :confused:
 
  • Like
Реакции: Lena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Чао дневник.

Знаеш какво е чувството кога во 2 часот по полноќ добиваш меил дека нема да имаш предавања? Одвратно. Сепак идеш до факултет да си извадиш потврда за редовен студент.
Дневник, зарем има нешто подобро од нескафе и џез кога си изнервиран? Или пак тоа се вика џез-кафе а :D?
Највероајтно вечер ќе си одам дома затоа што имам 5 дена слободни (со овој 6).

Се читаме.
 
  • Like
Реакции: Lena

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
турурууууууууу мадаф**р

Помина уште еден досаден ден на факултет, само шо почнавме а мене ми е веќе досадно .. предавање со слајдови .. неш шо најногу мразам у **. Како и да е .. нема врска. Сеа ќе одам да си правам појадок .. еј појадок имав .. ова ручек ми иде бре :) Па после ќе си слушам музика и најверојатно ќе седам на World Of Warcraft .. или на тераса.

Поздрав.
 
  • Like
Реакции: Succubus and Lena

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Пишував дневник како помала.
Сега скоро си најдов еден што сум го пишувала во основно. Се згазив од смеење. Детски илузии.
Во последно време знам да нафрлам така по нешто, кога не можам на глас да го кажам тоа што навистина го мислам.
Али не е лоша идеава и за виртуелен дневник, зошто да не.

Во последно време се наидувам на напорни и надмени луѓе. Ич не сакам надменост. Пусти комлекси што можат да направат од еден човек. Најдебилно нешто ми е кога ќе видам исфрустриран човек што секој разговор му е натпревар да докаже колку он е паметен и мудар. А останатите патетични и глупави. Абе ајде жити се. Подобро ќе си направам муабет со некој кој е нормален и поглупав од рамките на такозваните божества, барем е поискрен. Не знам дали да ги жалам, мора да е многу напорно цело време со секого да се натпреваруваш. Дали како мали не им било обрнувано доволно внимание па сега со сета сила се обидуваат да ги наметнат своите мислења не ми е јасно. Кој да ги знае. Пусти македонско - кромидарски синдром, патетики до бескрај.