1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Крштевање на деца

Дискусија во форумот 'Религија' започната од misterija, 30 јануари 2016.

 1. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Ајме мене, ИЗВИНИ:facepalm2
   
 2. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,094
  Допаѓања:
  791
  Дали се само забелешки ќе оставам другите да проценат, како и да е, останувам на тврдењето дека крштевка на деца е несоодветна, погрешна и слободно може да се смета за злоупотреба! Религијата треба да биде личен избор а не колективен идентитет оставен во наследство!
   
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Некој да ми пише,да го прашам нешто за крштевање,нешто прочитав па се бунам,не ми е јасно нешто
   
 4. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Што те буни, за тебе ли прашуваш..сакаш да се крштеваш??:^)
   
 5. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
 6. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,838
  Допаѓања:
  918
  Овие се католици, затоа - кај православните нема вакви ствари, тие се ружи за мирисање...
  Има разлика... една е е како што велат Апостолската црква - само уште гласно и јасно да кажеа која од 3000+ цркви е таа ;)
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 7. poslusen

  poslusen Корисник со 10 казнени поени

  Зачленет на:
  8 јануари 2016
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  Ако сеуште Ве интересира и не најдовте одговор, повелете прашајте.
   
 8. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  А каква врска има испадов на овој свештеник со крштевањето на децата?
  Овде станува збор за изолиран случај, за нетрпеливост на еден старец, кој мисли дека истерува демон од детето...
  Свештениците (иако не сум нивни фан) се сепак луѓе и сите имаат различен пристап и став...
   
 9. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,094
  Допаѓања:
  791
  Јас гледај ќи го спонтано добив став да му истерам немолку демони.
   
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345

  :^)(think)
   

Сподели: