Критики за администрацијата

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Будисти, сатанисти, муслимани врие на форумов. Не може да ги прибериме од што ги има. 1ви мај не е комунистички празник, туку нешто сосем друго.

Добро бре, кога честитаат на вести празници им се јавувате да им кажете „Мене ме вреѓа честитката“ или мудро премолчувате? Аман веќе со таа честитка, ако имате нешто да кажете повелете. Мислам дека го завршивме муабетот со честитките.
Пак истиот муабет....и после немало сарказам, немало иронија... Дали на вести тебе лично ти се обраќаат да ти честитаат верски празник?! Убаво реков јас! Вие не прифаќате критика, туку се поставувате во позиција да се правдате! Тогаш зошто ја чувате темава? Кога не поднесувате критика, што е поентава на темава?
Чудни сте мајке ми, кренавте узбуна зошто некој честитал велигден на сите а не само на православните членови... се мислам дали ќе напртавевте исто некој честиташе ден на трудот а вие онаке невработени и ќе се почуствувавте навредени...
Никаква узбуна не кренав! Напротив, нагласив дека најдобронамерно го мислам тоа. Дали ти се однесуваш како ништо да не се случило ако некој ти честита рамазан на пример? Или ќе му укажеш на тоа дека не го славиш тој празник?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Пак истиот муабет....и после немало сарказам, немало иронија... Дали на вести тебе лично ти се обраќаат да ти честитаат верски празник?! Убаво реков јас! Вие не прифаќате критика, туку се поставувате во позиција да се правдате! Тогаш зошто ја чувате темава? Кога не поднесувате критика, што е поентава на темава?

Никаква узбуна не кренав! Напротив, нагласив дека најдобронамерно го мислам тоа. Дали ти се однесуваш како ништо да не се случило ако некој ти честита рамазан на пример? Или ќе му укажеш на тоа дека не го славиш тој празник?
Па ете твојата критика ја земав во предвид и нема да персонализираме веќе. Што е тоа ако не е прифаќање критика бе друже? И јас ти кажувам дека нема никаков сарказам од моја страна.
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Па ете твојата критика ја земав во предвид и нема да персонализираме веќе. Што е тоа ако не е прифаќање критика бе друже? И јас ти кажувам дека нема никаков сарказам од моја страна.
Па така изгледа...пак се повикуваш на честитките од весници и телевизии.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Добро бе луѓе толку ви е интересно да мерите постојано на кој му е подолг??
Да модератор сум и вака се изразувам, но ако нешто не сакаш кажи директно што е, а не да ставаш влакно во јајцето па да речеш дека такво било створено. Било честитано Велигден, вие не сте биле Христијани па сте биле навредени. Ако сакаш да идеш контра се ќе ти смета и ќе те навредува. И мене ми сметаат глупостите од одредени членови што ги читам па еве се толерираме.
И мирен предлог за поправка на одредена функција не е тупење со критики кон администрација. Правете разлика!!
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Добро бе луѓе толку ви е интересно да мерите постојано на кој му е подолг??
Да модератор сум и вака се изразувам, но ако нешто не сакаш кажи директно што е, а не да ставаш влакно во јајцето па да речеш дека такво било створено. Било честитано Велигден, вие не сте биле Христијани па сте биле навредени. Ако сакаш да идеш контра се ќе ти смета и ќе те навредува. И мене ми сметаат глупостите од одредени членови што ги читам па еве се толерираме.
И мирен предлог за поправка на одредена функција не е тупење со критики кон администрација. Правете разлика!!
Ајде добро, нека биде така...на кој му е подолг не не интересира ама КАЖИ кога ке го решавате предлогот за поправка(како што ти велиш)за одредена функција, поточно, за рокада помеѓу Алф и Аутрајдер!?
Можеби два предлога ви се малку ама дозволете и другите членови да се изјаснат.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сега за сега не гледам причина зошто да не остане Аутрајдер. Ако имате нешто повеќе од "не отвара теми" повелете, ако немате не мора да коментирате.
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
И мирен предлог за поправка на одредена функција не е тупење со критики кон администрација. Правете разлика!!
Како треба да изгледа според тебе мирен предлог за поправка на функција?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Темава е отворена за критики, се разбира. Ја напиша твојата критика околу честитката, доби јавно извинување пропратено со ветување дека нема да се повтори. Значи, прифатена е твојата критика. Зошто плачеш дека не прифаќаме критики?
Се разбира, не мора да значи дека секоја критика ќе биде прифатена, односно, ќе се смета вредна за дејствување. Но, сите критики се добредојдени, исчитани и промислени дали се во право или не. Значи, слободно давајте и предлози, но не очекувајте дека секогаш ќе бидат прифатени. Тоа е наше право.
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Темава е отворена за критики, се разбира. Ја напиша твојата критика околу честитката, доби јавно извинување пропратено со ветување дека нема да се повтори. Значи, прифатена е твојата критика. Зошто плачеш дека не прифаќаме критики?
Се разбира, не мора да значи дека секоја критика ќе биде прифатена, односно, ќе се смета вредна за дејствување. Но, сите критики се добредојдени, исчитани и промислени дали се во право или не. Значи, слободно давајте и предлози, но не очекувајте дека секогаш ќе бидат прифатени. Тоа е наше право.
Кој плаче бре луѓе?! Модераторов погоре изјави дека требало да има цитирам: "мирен предлог за поправка на функција" а не "тупење". Затоа го прашувам како треба според него да изгледа "мирен предлог" и што во мојов случај е "тупење"?!