Критики за администрацијата

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Ако сакате да водите инает и да се караме, повелете.

Крајно погрешно. Шо сеа ја треба да ве читам како се инаетите и карате? па уште и покана упатуваш? Немој те молам.
Овој форум е офтопик форум, тоест форум за се, но сепак сметам дека подфорум за религија не треба да постои. Како прво религија во 21 век е поразителна и излишна работа за целото човештво. Второ, религијата во историјата на човештвото е причина за скоро секоја војна и конфликт, омраза и назадување на развојот на човештвото. Ако сте паметни ќе воведете правило со кое се забранува дискусија на тема религија (освен на филозофско ниво) и ќе го одстраните тој подфорум. Ова особено важи за персонализираните честитки.

Мене не ми пречи темата бидејќи сум атеист, тоест агностик, тоест игностик, ги почитувам сите луѓе подеднакво, религијата ја игнорирам.
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
@alf
1. Давам само мислење/одговор. Не значи тоа дека ти контрам.
Да,ти си атеист.
2. По кој позитивен критериум би ја ставил неа освен по често отворани нови теми?
По истиот по кој го ставивте аутридер.
3. а) Те погодуваат казнените поени? Оние од пред две години добиени? Или овие последниве 2 што ги доби затоа што почна да спамаш? После тоа се жалиш дека сме биле престроги. Одлучи се веќе за нешто. Или ќе браниш еден став а тоа е дека казнуваме, или дека не казнуваме.
Збориш глупости, ги посочив моите казнени да видиш колку се држам до правилата и колку малку работа имате со мене, бидејќи ти праша,зошто не сум ги следел правилата.Само те демантирам,ги следам.
б) Поумерени не сме ни биле. Освен во дадени ситуации што дадовме неколку опомени (јавно на теми) скоро и да не сме испратиле некого перманентно на „одмор“ (освен во одредени психолошки профили кои имаат голема историја за која не сите сте свесни овде). Дај бе Алф, погледај малку историја на форумот и кажи ми што точно те засега - да бидеш ловен буквално за секој оф топик или да имаш поголема слобода но форумот да ризикува од оф-топици и чет муабети во теми кои ете тебе многу ти се интересни.
в) Креативноста е „дозволена“ (малку грдо звучи) и како модератор, и како член. Слободно отварај теми во врска со религија, ако има шанса да се продискутира, истата ќе опстои. Ако се отера во старт со офтопици плус е со многу слаб вовед, нема причина, нели? Кому да отстапиме модераторство кога во последно време повеќе се докажува дека чет муабетите се застапени буквално секаде? Како јас можам да го отстапам моето место на ојле-дојле ако тој цело време спама по теми со чет муабети? Како може нему да му верувам дека ќе се трансформира во „примерен член“?

Многу гледаш од озгора, не се членовите ојле-дојле, лош израз користиш, истото може и обратно да го кажеме, секој ојле-дојле стана модератор,администратор и сега кога немат аргументи кој се упатени до самата администрација, ќе се вадите на психолошки профил на членот.Колку ниско паднавте.(facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and misterija

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Да,ти си атеист.

По истиот по кој го ставивте аутридер.

Збориш глупости, ги посочив моите казнени да видиш колку се држам до правилата и колку малку работа имате со мене, бидејќи ти праша,зошто не сум ги следел правилата.Само те демантирам,ги следам.


Многу гледаш од озгора, не се членовите ојле-дојле, лош израз користиш, истото може и обратно да го кажеме, секој ојле-дојле стана модератор,администратор и сега кога немат аргументи кој се упатени до самата администрација, ќе се вадите на психолошки профил на членот.Колку ниско паднавте.(facepalm)
Ако ги следиш, тогаш зошто спамаш со непотребни коментари? Или изреволтиран од неажурноста кон форумот, пробуваш да тестираш нечие трпение?
Ојле-дојле беше изразот како рандом. Не како одреден член.
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Друго нешто, што е проблемот со модераторот? Ете ако сметате дека треба за нешто да има тема отворете, кој ви забранил такво нешто? Ако некој покаже доволно активност и заангажираност во некој подфорум можеби и ќе разгледаме да се постави тој член да го организира подфорумот.
Ти не гледаш проблем?
Кај си видел член на здружение на писатели да нема напишано ниту една книга?
Ете ти го пдф Религија, најди една тема од модератор,,,,ееееејјјјј модератор на Религија.

Трето нешто, критикување како „Некреативни сте, неспособни и сл“ не е критика туку чисто истурање гнев и навредување. Пак ќе повторам, никој не забранил отварање теми. Модераторот не може да биде 24/7 на форум (исто како и @alf кој го „прозвал“ модераторот) и да одговори на секој еден повик инстантно.
Така ти викаа и тебе кога беше од оваа страна,гледам добро си напреднал како администратор,да не ти ги барам сега постовите кога ти скокаше по админите.
Гнев? цццццц
Не е гнев, ако воопшто меже да разликуваш гнев од забелешка!
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
prijatele so tuku zamarash, dali tebe te prozva i tebe javno ti go cestitase direktno praznikot? Ne veruvam.

Togash ne zamaraj, nebiten si kako i ostanatite max 3-4milioni ziteli vo ovaa drzava.

Jas sum blagodaren na cestitkata i prekini zatni se sea.

Tvojot glas protiv mojot.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Алф, што ти е тебе проблемот со модераторот? Ти забранил нешто? Не ти модерира како што треба? Што конкретно ти е проблемот со модераторот ајде кажи?
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Ако ги следиш, тогаш зошто спамаш со непотребни коментари? Или изреволтиран од неажурноста кон форумот, пробуваш да тестираш нечие трпение?
Ојле-дојле беше изразот како рандом. Не како одреден член.
Ти да не си му потпарол на твојот колега, па знаеш што мислел со ојле-дојле?
Форумот е ваша слика, какви е форумот - такви се админите и модераторите, само забелешка не е гнев.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Алф, што ти е тебе проблемот со модераторот? Ти забранил нешто? Не ти модерира како што треба? Што конкретно ти е проблемот со модераторот ајде кажи?
Првим да ми кажеш дефиниција за модератор.
Знаете воопшто што преставува?
 

Прикачувања

  • Ostavka.png
    Ostavka.png
    345.5 KB · Прегледи: 6

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ти да не си му потпарол на твојот колега, па знаеш што мислел со ојле-дојле?
Форумот е ваша слика, какви е форумот - такви се админите и модераторите, само забелешка не е гнев.
Знам што мислел пошо тоа бев јас што реков за Ојле дојле. Ама изгледа од нервоза си мислел тека е друг :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica