Креатин | Црнобело Форум

Креатин

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,529
1,153
Градибачалник на Прибој
Ако секој ден ти е пиво по пола литар-многу е. Неможе да очекуваш резултати какви што сакаш, инаку неможе да ти наштети ништо, а подобра комбинација ти е гејнер и креатин во исто време да ги земаш.
Мене па ми кажале дека гејнер со амино заедно е најдобра комбинација.
Пошо во овој гејнерот има и креатин некоја количина така да со амино во исто време би било најдобро.
Али не сакам да ја форсирам многу хемијата, ги знам ефектите:zelen
Голема штета што сум земал без да се информирам за истите.(facepalm)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Мене па ми кажале дека гејнер со амино заедно е најдобра комбинација.
Пошо во овој гејнерот има и креатин некоја количина така да со амино во исто време би било најдобро.
Али не сакам да ја форсирам многу хемијата, ги знам ефектите:zelen
Голема штета што сум земал без да се информирам за истите.(facepalm)

И со амино може, не е грешка, суплементите не се хемија, немаш никакви странични ефекти, се продаваат легално во продавници, поминуваат огромни контроли за влез во Македонија, а хемија ти се стероидите, не за џабе и не се легални и секако се штетни.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,839
6,529
1,153
Градибачалник на Прибој
И со амино може, не е грешка, суплементите не се хемија, немаш никакви странични ефекти, се продаваат легално во продавници, поминуваат огромни контроли за влез во Македонија, а хемија ти се стероидите, не за џабе и не се легални и секако се штетни.
Лол брат, остави тоа не е хемија.. јас почнав од ова да пијам http://www.primaforce.com/products/betaalanine.htm -амино
и го баталив. Има на првата страна напишав кој ефекти ги има и какво е чуството кога го кознумираш, али верувај дека ствара агресија во твојот мозок и немир на телото- така да не е баш природно . Ако сакаш ќе ти го поклонам, јас повеќе нема да се осмелам да го пијам. И ова се продава легално, не знам зошто не го забраниле.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Лол брат, остави тоа не е хемија.. јас почнав од ова да пијам http://www.primaforce.com/products/betaalanine.htm -амино
и го баталив. Има на првата страна напишав кој ефекти ги има и какво е чуството кога го кознумираш, али верувај дека ствара агресија во твојот мозок и немир на телото- така да не е баш природно . Ако сакаш ќе ти го поклонам, јас повеќе нема да се осмелам да го пијам. И ова се продава легално, не знам зошто не го забраниле.

Не знам од каде си го купил, мислам дека го нема во Македонија, ако го има кажи каде поточно. Инаку за да користиш суплементи, мора најпрво да имаш основа со исхраната да ти е средена на твоите потреби и твојата цел, па потоа да користиш додатоци, јас моментално не зимам ништо од додатоци зошто едвај ми стигнуваат парите за храна, а камо ли и суплементи.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133


Овој креатин веќе не е се увезува во Македонија, забранет за увоз и продажба, од кога излегоа позитивни на допинг тестот фудбалерите на Работнички, поради несоодветна супстанца во производот.
 

spikebt

Нов член
21 јуни 2012
1
0
1
27
Зедов 500 грама креатин, и 5кг гејнер, ги пијам од 5 или 6ти јуни... качив до сега 2 кила негде... ама неможам да се замарам и да јадам толку,лето е и станвам покасно кај 2-3 негде,така да немам време за толку јадење ( 5 пати на ден ) и плус многу ми се пие алкохол,а ми рекоја дека не смеам...... и планирам да ја остам хемијата, е сеа сакам да прашам дали ќе има некој несакани последници ако на сред процес вака ги остам... или нема врска,ќе можам после на есен да ги испијам :)) .......
и колку време ке ми треба за да се исчистам,па да можам да пијам многу алкохол?
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Зедов 500 грама креатин, и 5кг гејнер, ги пијам од 5 или 6ти јуни... качив до сега 2 кила негде... ама неможам да се замарам и да јадам толку,лето е и станвам покасно кај 2-3 негде,така да немам време за толку јадење ( 5 пати на ден ) и плус многу ми се пие алкохол,а ми рекоја дека не смеам...... и планирам да ја остам хемијата, е сеа сакам да прашам дали ќе има некој несакани последници ако на сред процес вака ги остам... или нема врска,ќе можам после на есен да ги испијам :)) .......
и колку време ке ми треба за да се исчистам,па да можам да пијам многу алкохол?


Нема ништо да ти се случи, но дотерај до 4-та недела со креатинот како што треба и батали алкохолот, неможе многу да јадеш, а алкохол на жешково може да пиеш? :)
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
39
ако сакаш здрави бубрези, НИКАКО !!!

ако гледаме така многу основни работи несмееме да ги внесуваме а ние се давиме во нив
се што е прекумерено смета
10г дневно и големо количество на течности за да не се задржува


Sent from my iPhone using Tapatalk