1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Креатин

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Trajche, 1 април 2012.

 1. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Мене па ми кажале дека гејнер со амино заедно е најдобра комбинација.
  Пошо во овој гејнерот има и креатин некоја количина така да со амино во исто време би било најдобро.
  Али не сакам да ја форсирам многу хемијата, ги знам ефектите:zelen
  Голема штета што сум земал без да се информирам за истите.(facepalm)
   
 2. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  И со амино може, не е грешка, суплементите не се хемија, немаш никакви странични ефекти, се продаваат легално во продавници, поминуваат огромни контроли за влез во Македонија, а хемија ти се стероидите, не за џабе и не се легални и секако се штетни.
   
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Лол брат, остави тоа не е хемија.. јас почнав од ова да пијам http://www.primaforce.com/products/betaalanine.htm -амино
  и го баталив. Има на првата страна напишав кој ефекти ги има и какво е чуството кога го кознумираш, али верувај дека ствара агресија во твојот мозок и немир на телото- така да не е баш природно . Ако сакаш ќе ти го поклонам, јас повеќе нема да се осмелам да го пијам. И ова се продава легално, не знам зошто не го забраниле.
   
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Не знам од каде си го купил, мислам дека го нема во Македонија, ако го има кажи каде поточно. Инаку за да користиш суплементи, мора најпрво да имаш основа со исхраната да ти е средена на твоите потреби и твојата цел, па потоа да користиш додатоци, јас моментално не зимам ништо од додатоци зошто едвај ми стигнуваат парите за храна, а камо ли и суплементи.
   
 5. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  [​IMG]

  Овој креатин веќе не е се увезува во Македонија, забранет за увоз и продажба, од кога излегоа позитивни на допинг тестот фудбалерите на Работнички, поради несоодветна супстанца во производот.
   
 6. spikebt

  spikebt Нов член

  Зачленет на:
  21 јуни 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Зедов 500 грама креатин, и 5кг гејнер, ги пијам од 5 или 6ти јуни... качив до сега 2 кила негде... ама неможам да се замарам и да јадам толку,лето е и станвам покасно кај 2-3 негде,така да немам време за толку јадење ( 5 пати на ден ) и плус многу ми се пие алкохол,а ми рекоја дека не смеам...... и планирам да ја остам хемијата, е сеа сакам да прашам дали ќе има некој несакани последници ако на сред процес вака ги остам... или нема врска,ќе можам после на есен да ги испијам :)) .......
  и колку време ке ми треба за да се исчистам,па да можам да пијам многу алкохол?
   
 7. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555

  Нема ништо да ти се случи, но дотерај до 4-та недела со креатинот како што треба и батали алкохолот, неможе многу да јадеш, а алкохол на жешково може да пиеш? :)
   
 8. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  ако сакаш здрави бубрези, НИКАКО !!!
   
 9. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  ако гледаме така многу основни работи несмееме да ги внесуваме а ние се давиме во нив
  се што е прекумерено смета
  10г дневно и големо количество на течности за да не се задржува


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели: