1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Креатин

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Trajche, 1 април 2012.

 1. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Слабо билдери, ги нема многу барем на форумот, а инаку креатинот далеку дека го користат само бодибилдери.
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Исто така да напоменеме дека доколку се пие креатинот , се препорачува што повеќе вода.
   
 3. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Секако, за поголем резултат всушност креатинот врзува вода за мускулот.
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  И ако не се пие има негативни последици на црниот дроб
   
 5. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  абе оставете креатинот, земето го кокаинот ... (happy)
   
 6. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Нема врска тоа се само митови.
   
 7. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Извадок од списанието Херкулес

  [​IMG]  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  Природно си е природно ништо од овие додатоци не земам се одам на правилна исхрана
   
 9. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Додатоците во исхрана сите се 100% природни, јас не знам како може доколку би биле штетни, а да бидат во продажба и увезувани во Македонија?! Ги користат врвни спортисти за врвни спортски резултати! Не читате ништо само коментираве без врска барем погоре е скоро се напишано во врска со креатинот, а ако ве интересира нешто повеќе може да дознаете, само прашајте.
   
  На Marchisio и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 10. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  А зголемува мускулна маса ми фалат уште 3 или 4 кг
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: