Кој македонски град е најубав и зошто? | Црнобело Форум

Кој македонски град е најубав и зошто?

Кој Македонски град е најубав?


  • Вкупно гласале
    49

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Скопје, Струмица и Битола според мене. :D
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Од мене БИТОЛА..а после неа тука се Скопје,Охрид како и Прилеп и Струмица..:D
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
незнам, не сум шетала многу низ македонијава...
јас сум од Велес...ама не сметам дека е најубав град...језда си има свој убавини...како и другите градови...сум била скопје, битола, прилеп, мак. брод, кичево, охрид, кавадарци, куманово....али сите од овие градови има нешто шо ми се свиѓалчо...ама дека по нешто се издвојуваат за да бидат најубави...не...

и ја сакам да знам кој е најубав град...мож ќе имам шанса некад да ја прошетам цела мкд и тогаш ќе можам да кажам кој град најубав впечаток ми остаил...
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Ме чуди што Куманово нема ни еден глас. Сум бил, и убаво градче е. Крушево исто така ми се допаѓа, поготово неговата архитектура. Кратово со неговата местоположба. Битола сум бил одамна, но знам дека ми остави супер впечаток како град. Сепак гласав за Скопје како најубав град. Но не им бега многу на тие што ги набројав.
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Секој град си има своја убавина ама кога би морала да бирам тогаш Битола дефинитивно. Дека битолчани се најубави :sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Careforwhat

Полноправен Член
2 март 2013
41
34
18
Секој град си е убав на свој начин :) Мене ми е Скопје,пошто јас не би можела да живеам на друго место,можеби поради навиката,дома најубаво си се чувствуваш,како викаат-Доме,слатки доме! :cool:
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Гевгелија го нема,не гласам :D
Ма и да го има,само Охрид си е Охрид,за природата,Скопје за условите,а сите останати се убави секој на свој начин.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Careforwhat

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Куманоо е најандерграунд , за друо незнам, ваљда Охрид збок езеро, Скопје по сфе и сфашта, ма само Галичник га сакам...