1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој македонски град е најубав и зошто?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Kisserboy, 6 март 2012.

?

Кој Македонски град е најубав?

 1. Битола

  20.4%
 2. Скопје

  34.7%
 3. Куманово

  2.0%
 4. Прилеп

  4.1%
 5. Тетово

  6.1%
 6. Охрид

  24.5%
 7. Струмица

  4.1%
 8. Штип

  2.0%
 9. Гостивар

  0 глас(а)
  0.0%
 10. Велес

  2.0%
 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Скопје, Струмица и Битола според мене. :D
   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Од мене БИТОЛА..а после неа тука се Скопје,Охрид како и Прилеп и Струмица..:D
   
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  незнам, не сум шетала многу низ македонијава...
  јас сум од Велес...ама не сметам дека е најубав град...језда си има свој убавини...како и другите градови...сум била скопје, битола, прилеп, мак. брод, кичево, охрид, кавадарци, куманово....али сите од овие градови има нешто шо ми се свиѓалчо...ама дека по нешто се издвојуваат за да бидат најубави...не...

  и ја сакам да знам кој е најубав град...мож ќе имам шанса некад да ја прошетам цела мкд и тогаш ќе можам да кажам кој град најубав впечаток ми остаил...
   
 4. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Секој град си има своја убавина по нешто и секој се чувствува најубаво во својот роден град:)
   
  На She и The Tramp им се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ме чуди што Куманово нема ни еден глас. Сум бил, и убаво градче е. Крушево исто така ми се допаѓа, поготово неговата архитектура. Кратово со неговата местоположба. Битола сум бил одамна, но знам дека ми остави супер впечаток како град. Сепак гласав за Скопје како најубав град. Но не им бега многу на тие што ги набројав.
   
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Охрид и Скопје :)
   
  На Silvana му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  Секој град си има своја убавина ама кога би морала да бирам тогаш Битола дефинитивно. Дека битолчани се најубави :sram
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Careforwhat

  Careforwhat Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2013
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  34
  Секој град си е убав на свој начин :) Мене ми е Скопје,пошто јас не би можела да живеам на друго место,можеби поради навиката,дома најубаво си се чувствуваш,како викаат-Доме,слатки доме! :cool:
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Гевгелија го нема,не гласам :biggrin
  Ма и да го има,само Охрид си е Охрид,за природата,Скопје за условите,а сите останати се убави секој на свој начин.
   
  На Careforwhat му/ѝ се допаѓа ова.
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Куманоо е најандерграунд , за друо незнам, ваљда Охрид збок езеро, Скопје по сфе и сфашта, ма само Галичник га сакам...
   

Сподели: