1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој македонски град е најубав и зошто?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Kisserboy, 6 март 2012.

?

Кој Македонски град е најубав?

 1. Битола

  20.4%
 2. Скопје

  34.7%
 3. Куманово

  2.0%
 4. Прилеп

  4.1%
 5. Тетово

  6.1%
 6. Охрид

  24.5%
 7. Струмица

  4.1%
 8. Штип

  2.0%
 9. Гостивар

  0 глас(а)
  0.0%
 10. Велес

  2.0%
 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  [​IMG]

  Зошто мислите дека тој е најубав град во Македонија?
  Секој град си има свои убавини, а вие кажете ги баш на тој град кои што мислите дека е најубав.
   
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Охрид се разбира
   
  На Mnogo Bitno, foREVer, street_chic и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  И шо сега ќе си ги мериме градовите? Секој е убав и посебен на свој начин.. ;)
   
  На Mila Kunis, smeker, Scars31 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Битола ми е најубав дека тука живеам .. дека сум навикната на ваков живот и дека си ја сакам ... се разбира и дека има и мн убавини од историска гледна точка, природни убавини и слично ( И ВЕРУВАМ ДЕКА СИТЕ ЧЛЕНОВИ ГО МИСЛАТ ТОА ЗА СВОИТЕ ГРАДОВИ што е и нормално ).. но тука е и Скопје, Охрид, Струмица, Прилеп.. има сите градој се убај на свој начин сите имаат дел и нешто убаво што ни ја прави државата како целост онаква каква што е ...
   
  На marjan, Hip.Hop_MKD и Martin_MKD им се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Во Македонија нема само 10 градови. :frantic Требало барем да стави опција и други градови :rolleyes
   
  На Badgirl, Martin_MKD, littleblackdress и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Битола ми е мене, многу го сакам тој град , незнам што ме влече толку натаму :D
   
  На marjan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  јас шо сум од Битола то те влечи јас знам....:biggrin
   
  На foREVer и Elizabeth Bathory им се допаѓа ова.
 8. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Јас за Охрид гласав. Мислам дека е ван конкуренција.
   
  На foREVer и street_chic им се допаѓа ова.
 9. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Скопје , па и другите не се лоши исто така и Охрид е убав,Крушево ...... ма цела Македонија само уште море да имавме супер ќе беше :cool:
   
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Прчево ми е...двор ми е....
  ***
   

Сподели: