1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој македонски град е најубав и зошто?

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Kisserboy, 6 март 2012.

?

Кој Македонски град е најубав?

 1. Битола

  20.4%
 2. Скопје

  34.7%
 3. Куманово

  2.0%
 4. Прилеп

  4.1%
 5. Тетово

  6.1%
 6. Охрид

  24.5%
 7. Струмица

  4.1%
 8. Штип

  2.0%
 9. Гостивар

  0 глас(а)
  0.0%
 10. Велес

  2.0%
 1. SomeoneSpecial

  SomeoneSpecial Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 август 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  18
  Скопје ми е најубав бидејќи тука живеам :)
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Охрид и Крушево дефинитивно !!
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Мора град? Бидејќи селата се поубави.
   
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Тетово за мене е најубав,иако сум од Гостивар.Има повеќе да понуди за разлика од Гостивар.А и луѓето се подруги,малце крути,ама поопуштени и не се замараат со другите.
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Нормално Скопје,Охрид и Крушево,а незнам Тетово што е поубав од Охрид пример ? има една фабрика само и стадион што има поубаво ?
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Скопје е НАЈгрд, со спомениците е најкич и најгрд и засекогаш така ќе остани то. ;)(star)
  НАЈУБАВ е Битола нормално.
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Во споредба со Гостивар,Тетово го кажав.А иначе Охрид,Скопје па и Битола се сепак градови што нудат живот некаков.:)
   
 8. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Иако е најзагаден,сепак Скопје можеби затоа што се ме врзува за тука :)
  Но,сепак сите градови си зрачат со некоја своја убавина.Имаат некој бисер што ги прави впечатливи (inlove)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Скопје дека има се и сешто золошка,аква парк,паркови,згради,луна парк
   
 10. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Берово и крушево
   

Сподели: