Кој е вашиот омилен фудбалски клуб?

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Јас ќе ставам само една слика, а знаете како викаат, една слика - 1000 зборови :D

200px-Chelsea_FC.svg.png
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Јас ќе ставам само една слика, а знаете како викаат, една слика - 1000 зборови :D

200px-Chelsea_FC.svg.png


мојот поранешен омилен клуб, прекинав да навивам за Челзи во знак на протест зашто Муриљо с изамина, инаку каков навивач бев немаше утакмица да промаршам да не ја гледам, цел тим го знаев на памет со се резерви и стручен штаб :) од тогаш неам така некој посебно омилен клуб, одам повремено на утакмици ко ке игра пелистер а ги следам Барса и Ман Сити во последно време...