Која туристичка агенција нуди најдобри услуги?

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
За скопски агенции можам да зборувам само за Фалкон травел. Лани патував со нив и дефинитивно ќе кажа, дека сум задоволна. Нормално далеку од тоа дека се било совршено, но дефинитивно се ок.
Инаку јас лично преферирам да се оди на одмор на своја режија , без агенции, но не секогаш е изводливо.
 

SomeoneSpecial

Истакнат Член
15 август 2013
23
18
103
Јаас секогаш одам преку Магелан или преку Парадизо Флај за мене тие 2 агенции се најдобри :)
 

DeepBlue

Полноправен Член
10 октомври 2013
50
59
18
nekade vo vremeto...
Неколку пати имам патувано преку Фалкон травел... апсолутно немам никакви замерки, фер,коректни и се држат до се" што е наведено во аранжманот.
 

DarkHorse

Староседелец
18 февруари 2014
4
0
601
Атлантис е агенција која работи професионално, барем мене ми се ок бидејќи тоа што си плаќаш тоа и си добиваш.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Некој искуство со Балкан Травел?
Имаат примамливи цени, дури и сомнително ниски, па затоа прашувам.
Еве нешто што видов, ако некој имал искуство, да ми каже?
Исто ме интересира некој со лично искуство во Романија, Будимпешта или Истанбул за цени на храна и провод.
 
Последна промена: