1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Која полиција ја имаме ние во Македонија?

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од emzzy, 4 август 2012.

 1. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Јас стварно не знам што им е на овие полицајците... Дефинитивно се најглупавите луѓе што постојат.
  Околу 2 часа (од 1ипол до 3ипол..) еден постар човек седнал на улицата кај зградата моја.. Прво се измоча пред еден глисер паркиран пред зграда кај мене и после си седна на тротоарот. Едвај седеше..цело време припаѓаше - хаос. Да не си му во кожа, хохаха.
  И околу 3:20 поминува полиција и го гледа дека е папа, спие на тротоарот, не знае што зборува, повраќа, се присмева, го гледа полицијата и си заминува. А поминуваат луѓе тука-човекот пијан си седи. Еб:cenzura полицијата бе. Место да го земе нешто да превземи тие го остадоја.
  Смотаници.
  Не им се работи факт е тоа...
  За џабе земаат плата-за ништо. За седење и возење низ град во комбето...
  Катастрофа држава сме јбг.
  Добро е што се погодија некои момчиња тука пред зграда па викнаа Брза Помош, и таа ништо...само го прашаа што му е и си заминаа. Дете од 10 години можеше да познае дека е пијан, а не па тие. Уф, уф. :|
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  Чекај уште ништо не си видела хахаха,ова не ме изненадува.друго недај боже да треба да пријавуваш некој психопат,ем ке те измалтретираат наваму натаму,ем ке ти се смеат колку си потресен и ке ти речат немај гајле го знаеме еве не одговара на повик по телефон од станицава.хахаха овој пример е од една пријателка која ја придружував да и држам страв.а други ситуации не ми текнува ги имам многу.работава е не се мачи ако треба да пријавиш некого хахахаа боље сама утепај го.
   
 3. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Е баш така. Подобро ќе беше да одев сама да го однесам дома му отколку да пријавам во полиција или Брза Помош.
  Хаос ни е се` овде.!
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  добро што барем сега конечно си увидела дека е хаос јас тоа одамна го знам па да не претерам има повеќе од 6 години а може и повеќе од 10
   
 5. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Знаев дека е се` хаос. И здравство и се`.
  Сведок сум на уште други вакви случки и сосема различни случки поврзани со полиција, ама сега беше стварно претеризам..
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Полиција - Клати врата - земи плата. Како и свака друга државна установа.
   
  На Stojne, parvati, emzzy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Која полиција ја имаме?
  Јас ќе си кажам за полицијата во мојот град. Порано каде ќе отидат да седнат да јадат и пијат не плаќаа ништо! Било во која продавница, кафана, сендвичара, ресторан...е сега малку скратени им се тие бенефиции не баш секаде јадат и пијат без пари, ама па хотелите им носат секој ден храна за да јадат без пари и кога се на работа и кога НЕ СЕ! Исто така користат да се возат со воз и автобус за без пари и кога не се на должност, мислам дека тоа не е дозволено освен кога се на работа тогаш фино лепо им е без пари.
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Точно дека полицијата треба сериозно и длабински да се реформира..
  Но конкретно во случајот погоре не знам што всушност очекувате да направи со пијаницата кој во моментот не ни знае како се вика, ни кај се наоѓа..:)
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Полиција - постои тоа во нашата мала дршава??? хммм се сомневам

  прво - на моја другарка пред некоја година и влегоа дома крадци, на свадба беа тие, што ли не си зеле, злато, пари, лаптоп, телевизор, тие пријавија и полицајците си дошле после цел саат и не направиле ништо, само запишале што и како има земено, отогаш се немаат појавено на врата
  втора ситуација - седиме кај едно другарче дома, му влегуваат крадци, ние ги осетивме и истрчавме да ги фатиме, го фатија едниот крадец, и тој силен сака да удира :cenzura татко му викна полиција, тие дојдоа, само му запишаа име и презиме и го пуштија, деца имал тој, немало кој да ги гледа, абре на таков не полиција, само котек
  да си во некоја друга држава, да видиш дали нема да го фатат.... ама тоа е... македонија :confused: и уште колку други ситуации има, ама не се за дискутирање :x
   
 10. близнак

  близнак Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  306
  Не си фантазирајте многу, имаме полиција и полициски структури што се на високо ниво..
  Дискутирам за техника, опрема, психофизичка подготвеност, инфраструктура, едуцирани кадри..

  Односот помеѓу полицаец - граѓанин...... НЕ е знак дека не чини полицијата... тоа си сме ние, и нашиот менталитет.
  Благодарение на политичката клима, такво понашање постои во секоја административна работа..

  Нашиве служби, посебно одделот за разузнавање и контраразузнавање - не се воопшто за потценување.
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: