Која полиција ја имаме ние во Македонија? | Црнобело Форум

Која полиција ја имаме ние во Македонија?

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Што кога истиот шупак е примен као од шега преку книшка, без никаква психолошка евалуација...
Сите се така примени јас не знам дали има некој нормален меѓу нив, финтата е што порано не смееше ни да ги погледнеш а не па да им речеш нешто. Сега се нервозни дека немаат контрола, дека никој не им се плаши па страв им е да не отидеме на друго ниво па да нема кој да ги спаси. Тоа вчера беа не знам, луѓе без мозок, уствари не се ни луѓе тие. Имале наредба, е ако де, ако имаш мозок да размислиш што е правилно, не ја слушај наредбата, ама не тие мора да искористат да удрат некој 10 пати помал од нив. Изгледа сеуште си мислат дека со тепање ќе го заќутат народот.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Ќе се вработуваат нови 600 партиски војници кои ќе тепаат се што мрда пред нив само за да ја одбранат тврдината на диктаторот. 600 нови неписмени кои нема да знаат ни да читаат, можно е и меѓу овие да има и дечишта од 20 години, како што има во Ебр и тие истите си мислат дека се над сите. Што ли ќе прават кога ќе ги избркаат да ми е да знам.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,266
5,781
1,683
Disco
Условите за прием на нови цајкани биле рецитирање на барем 6 букви од азбуката, не било нужно по ред, точен или приближно точен одговор на прашањето шо е потешко кило волна или кило железо а пожелно било да се има претци кои се спариле и покрај фактот што биле во блиско крвно сродство.
За све остало, ту је Хунзистан.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Условите за прием на нови цајкани биле рецитирање на барем 6 букви од азбуката, не било нужно по ред, точен или приближно точен одговор на прашањето шо е потешко кило волна или кило железо а пожелно било да се има претци кои се спариле и покрај фактот што биле во блиско крвно сродство.
За све остало, ту је Хунзистан.
Oвие гaрaнт и нa квизoт кaј Вучиќ немaaт oсвoенo нaгрaдa.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Најсмешно и најтрагично ми е кога ќе видам женско како стои на протести и со тоа штитот поголем од неа што е, и опремата и виси дека поголема, битно таа ноктите средени, нашминкана, ко демек ќе ја сликаат. Таква некоја ќе ја плаќам јас, таа ќе ме одбрани мене. Не треба според мене ни да се примаат женски, што е тоа, земале ми шетаат по улица ко на модна писта да се и на крај од месец земи си платичка, абе ајде, а кога ќе дојде време да ја бранат државата тогаш никој нема, се кријат по подруми и бегаат во Бугарија. Исто и тие дечиштата што имаат по 20 кила, тој ќе ме брани мене, го дувнам ќе летне. Ама им е гајле, државно е, седи си по цел ден и земи си плата, ако има војна земај пасошот и правец Црно Море, или заклучи се во подрум. Во 2001 ниеден полицаец немаше, наеднаш исчезнаа сите, посебно во Тетово. Одма после тоа, излегоа ко печурки после дожд.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,266
5,781
1,683
Disco
Најсмешно и најтрагично ми е кога ќе видам женско како стои на протести и со тоа штитот поголем од неа што е, и опремата и виси дека поголема, битно таа ноктите средени, нашминкана, ко демек ќе ја сликаат. Таква некоја ќе ја плаќам јас, таа ќе ме одбрани мене. Не треба според мене ни да се примаат женски, што е тоа, земале ми шетаат по улица ко на модна писта да се и на крај од месец земи си платичка, абе ајде, а кога ќе дојде време да ја бранат државата тогаш никој нема, се кријат по подруми и бегаат во Бугарија. Исто и тие дечиштата што имаат по 20 кила, тој ќе ме брани мене, го дувнам ќе летне. Ама им е гајле, државно е, седи си по цел ден и земи си плата, ако има војна земај пасошот и правец Црно Море, или заклучи се во подрум. Во 2001 ниеден полицаец немаше, наеднаш исчезнаа сите, посебно во Тетово. Одма после тоа, излегоа ко печурки после дожд.

Не им е целта нив да бранат народ, на сите полиции примарна цел им е да бранат власт, ете во Курција сега се бореа до смрт против пучистите, сега не кажуваат колку загинале цајкани ама се шпекулирало со над 200 и над 1000 ранети и тоа таму имале жандармерија со оклопни автомобили и над 2000 оклопни транспортери настрана хеликоптери и авиони :eek
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Не им е целта нив да бранат народ, на сите полиции примарна цел им е да бранат власт, ете во Курција сега се бореа до смрт против пучистите, сега не кажуваат колку загинале цајкани ама се шпекулирало со над 200 и над 1000 ранети и тоа таму имале жандармерија со оклопни автомобили и над 2000 оклопни транспортери настрана хеликоптери и авиони :eek
Баш дека не им е цел да го бранат народот сме дупка. Да одам по улица и пред некои цајкани да истепам некој или да украдам нешто, нема ништо да ми направат, ама затоа тврдината на Грујо со живот ја бранат, а треба да е обратно.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
A so kup isceznati luge? Zasto dremat, ne gi baraat? Ili kidnapiranja, trgovija so bebinja. :( Kradci i ubijci na sloboda. :( Togas sto rabotat?