Конкурс за полицаец

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
30
Чајџилница
абе што направивте нели имаше неколку од форумов пријавени па кажете резултати влеговте не влеговте како беше што правевте не тестови и др.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133

Интересно исксутво брат, бев уште вториот ден ме повикаа, а траеше цел месец првото тестирање.

Најпрво правевме на вратило, минимум 10 треба да направиш за да поминеш, ако не направиш веднаш си одиш- направив 13 +2 поена добив.
После тоа требаше да направиш 60 стомачни за 2 минути, направив 62- поминав.
Трето беа склековите 55 за 2 минути, направив 48- не поминав.
Ни дадоа уште еднаш шанса на 3-ца да правиме пак дека сме биле најлбиску до 55, ама на прва ако не ги правиш, на втора многу тешко, и ништо на 2-ра направив 40- дома. До трчањето не стигнав, тоа беше последно 3,5 км за 13 минути мислам дека.
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
30
Чајџилница
Интересно исксутво брат, бев уште вториот ден ме повикаа, а траеше цел месец првото тестирање.

Најпрво правевме на вратило, минимум 10 треба да направиш за да поминеш, ако не направиш веднаш си одиш- направив 13 +2 поена добив.
После тоа требаше да направиш 60 стомачни за 2 минути, направив 62- поминав.
Трето беа склековите 55 за 2 минути, направив 48- не поминав.
Ни дадоа уште еднаш шанса на 3-ца да правиме пак дека сме биле најлбиску до 55, ама на прва ако не ги правиш, на втора многу тешко, и ништо на 2-ра направив 40- дома. До трчањето не стигнав, тоа беше последно 3,5 км за 13 минути мислам дека.
Не беше 3,5 км туку 2,6 км за 14 минути
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Не беше 3,5 км туку 2,6 км за 14 минути

Имало заебанции! Во некои групи правеле по 5 на вратило по 40 склекови и ги пуштале! Кај нас беше 3,5 км за 13 ипол минути, а можно е некои групи да трчале и 2,6км за 14!
 

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
30
Чајџилница
Знам на Тв кога кажуваа тестовите какви се спомнаа дека 2,6 км се за трчање ,можно е браќата да им правелсе на своите така ама како што слушам само 8 % се брачата и уште ке е намалувале до 3 %
 

Zdravej

Нов член
4 декември 2013
1
0
1
29
Gledam nekako ubavo mi gi objasnuvas rabotive pa bi sakala da te prasam vo vrska so psihickive i opsto obrazovnite testovi kakvi se prasanjata vo vrska so sto se dali znaes?Navistina bi ti bila blagodarna ako mi kazes :)
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
Конкурс за полицаец ?? Пиши се Албанец и немаш никаков проблем за да ја изврушуваш оваа професија во РМ
 

vekin

Нов член
2 декември 2014
1
0
1
30
(пишување есеј, општообразовен тест и психолошки тест,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ЕСЕЈОТ,НА КОЈА ТЕМА Е???????????????? општо образовен тест?? ако сака некој да заже за есејот? или пак има лично искуствоЧ)? HELP