Конкурс за полицаец

smeker

Староседелец
9 март 2012
768
979
1,103
Скопје
А знае ли некој нешто околу обуката како ќе биде, слушнав дека од понеделник до петок се седи во идризово (со се спиење) а сабота, недела дома и се плаќало 20% од платата?
од Понеделник до петок си во интернатот во Идризово,само сабота и недела се враќаш дома.:)
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
mora da si kondiciono sposoben za vo specijalna edinica, postojano si na teren, razlikata e golema od redoven policaec (prasinar),
se mislam deka ovaj konkurs e za obicni policajci ne za specijalci.
50 најспремни идат у ЕБР шо идат по стадиони..иначе да треба кондиција за специјалец и психички ментално јака особа али коа се пари у прашање ако платиш и ретардиран да си ке влезеш тоа е тоа :)
 

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
33
Чајџилница
Луѓе еден другар зборев преска не сме се виделе одамна и ми вика се пријавил на конкурсот за цајкан ,го прашувам како мисли да влезе зашто не може 1 склек да направи незнае ни да трча ми вика уплатил 7000 евра преку врска незнам како и ке влезел
булшит ти е**м конкурсот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
брат ми се пријави на овој конкурс.. има снага и се.. ама ќе видиме дали ќе го примат :)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Знае ли некој кога ќе бидат повикани на првото елиминрање? Зошто доста време помина...А јас се се плашам дека нема да бидам повикан затоа известувајте...