1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Конзоли за постари игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од The_melnicanecot, 24 февруари 2012.

 1. Сајури

  Сајури Староседелец

  Зачленет на:
  23 април 2012
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  30
  Ауу, беа тоа времиња :)

  Crash Bandicoot

  [​IMG]

  Не е толку стара играва, ама морав да ја набројам. :zelen
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Денешните деца не го знаат задоволството на идење на флипери, собирање парички за жетони, играње со саати, вртење на игрици...

  Cadillacs and Dinosaurs е најлегендарната флиперска игра! Нема кој не ја знае што идел на флипери. Порано ја вртев со еден жетон, а и доста често откако ги прекинаа локалните флиперници, после на компјутер си ја играв. Сега не можам да најдам торент. :(

  На нинтендо најлегендарна беше, после Battle City, Contra. И Metal Slug, Street Fighter,...

  Donkey Kong
  Donkey Kong.png

  Excite Bike
  Excite Bike.jpg

  Galaga
  Galaga.jpg

  Mortal Kombat
  Mortal Kombat.jpg

  Neo Geo League Bowling
  Neo Geo League Bowling.jpg

  Pac-Man
  Pac-Man.png

  Prince of Percia
  Prince od Persia.gif

  Space Invaders
  Space Invaders.png
   
  На BlackTulip, Saladin, niche123 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. niche123

  niche123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  6
  РЕСПЕКТ !!!!!!
   
 4. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
 5. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Sega mega уште ја чувам да ја најдам на таван и треба да ја играм некој ден.Омилени игри што ги имам ми се Golden Axe и Paper boy.Има ли уште некој на форумот да имал сега мега ???


  paper boy sega mega drive cover.jpg
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Circus Charlie... носталгија...

   
  На BlackTulip, Хоуп* и Altaïr им се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Леле циркусов, и таа со олимпијадата сум ги играл до 5-6 сабајле. Нормално тука е и Супер Марио, која нникогаш не ја свртев. :(
   
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Имам едно Нинтендо DS, ама му требаат додатоци и никако да се наканам да издвојам пари за тоа. :^)
  Ама ми текна на сајтов кој е рај за ретро нинтендо игрички... http://www.snesfun.com
  Буквално свашта има: Final Fantasy, Asterix, Prince of Persia, Kirby неколку, Arcana, Clue - презакон игриче, Zelda нешто имаше, мислам.
  Марио Карт од 92ра каква е. :frantic
   
 9. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Има некој некое добро Mame? се отепував на тоа со Punisher.
   

Сподели: