Конзоли за постари игри

Сајури

Староседелец
23 април 2012
18
30
1,013
Tokyo
Ауу, беа тоа времиња :)

Crash BandicootНе е толку стара играва, ама морав да ја набројам. :zelen
 
  • Like
Реакции: Nighty

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Денешните деца не го знаат задоволството на идење на флипери, собирање парички за жетони, играње со саати, вртење на игрици...

Cadillacs and Dinosaurs е најлегендарната флиперска игра! Нема кој не ја знае што идел на флипери. Порано ја вртев со еден жетон, а и доста често откако ги прекинаа локалните флиперници, после на компјутер си ја играв. Сега не можам да најдам торент. :(

На нинтендо најлегендарна беше, после Battle City, Contra. И Metal Slug, Street Fighter,...

Donkey Kong
Donkey Kong.png

Excite Bike
Excite Bike.jpg

Galaga
Galaga.jpg

Mortal Kombat
Mortal Kombat.jpg

Neo Geo League Bowling
Neo Geo League Bowling.jpg

Pac-Man
Pac-Man.png

Prince of Percia
Prince od Persia.gif

Space Invaders
Space Invaders.png
 

niche123

Истакнат Член
7 март 2013
32
6
108
Денешните деца не го знаат задоволството на идење на флипери, собирање парички за жетони, играње со саати, вртење на игрици...

Cadillacs and Dinosaurs е најлегендарната флиперска игра! Нема кој не ја знае што идел на флипери. Порано ја вртев со еден жетон, а и доста често откако ги прекинаа локалните флиперници, после на компјутер си ја играв. Сега не можам да најдам торент. :(

На нинтендо најлегендарна беше, после Battle City, Contra. И Metal Slug, Street Fighter,...

Donkey Kong
Отвори ја прикачената датотека 14244

Excite Bike
Отвори ја прикачената датотека 14245

Galaga
Отвори ја прикачената датотека 14246

Mortal Kombat
Отвори ја прикачената датотека 14247

Neo Geo League Bowling
Отвори ја прикачената датотека 14248

Pac-Man
Отвори ја прикачената датотека 14249

Prince of Percia
Отвори ја прикачената датотека 14250

Space Invaders
Отвори ја прикачената датотека 14251
РЕСПЕКТ !!!!!!
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
31
Sega mega уште ја чувам да ја најдам на таван и треба да ја играм некој ден.Омилени игри што ги имам ми се Golden Axe и Paper boy.Има ли уште некој на форумот да имал сега мега ???

paper boy sega mega drive cover.jpg
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Леле циркусов, и таа со олимпијадата сум ги играл до 5-6 сабајле. Нормално тука е и Супер Марио, која нникогаш не ја свртев. :(
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Имам едно Нинтендо DS, ама му требаат додатоци и никако да се наканам да издвојам пари за тоа. :^)
Ама ми текна на сајтов кој е рај за ретро нинтендо игрички... http://www.snesfun.com
Буквално свашта има: Final Fantasy, Asterix, Prince of Persia, Kirby неколку, Arcana, Clue - презакон игриче, Zelda нешто имаше, мислам.
Марио Карт од 92ра каква е. :frantic