1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Конзоли за постари игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од The_melnicanecot, 24 февруари 2012.

 1. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  Сите сме заглавувале со нинтенда, плеј стејшн и флипери. Кои ви беа најомилените игри и доколку можете да ги играте на PC и на интернет пратете линк.
   
  На Harmonija, Maks и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Една на Нинтендо со аута беше ама како се викаше.. :S
   
  На The_melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Еее, на оваа тема можам до утре да пишувам. Откако знам за себе се занимавам со емулација на конзоли, па така сум ја имал „честа“ да играм игри од Nintendo, Super Nintendo, PSX, Nintendo 64, Gameboy Advance... За најомилени игри навистина не би можел да издвојам некои посебни, зашто се премногу наслови; почнувајќи од Final Fantasy, преку Legend of Zelda, Donkey Kong Country, Crash Bandicoot и Spyro, па се’ до незаборавните Mario игри... :D
  Но ајде, неколку сликички од оние што во моментов ми паѓаат на ум. :)


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Премногу се, ќе се изгубам ако затерам со сликиве... Инаку, странава ми е „библија“ веќе добри 5-6 години. Се’ што сакам има на неа. :)
  http://www.emuparadise.me/
   
  На Morticia. и The_melnicanecot им се допаѓа ова.
 4. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  марио на нинтендо ја вртев со еден живот

  а од флиперите Тумбле Поп, најдобар бев на таа,онаа со правосмукалките ако се секавате
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  ^ Хехе, како не се сеќаваме?
  Ме потсети и на Snowbros и Spin Masters. :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Maks и Andrea Bloodbucket им се допаѓа ова.
 6. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  фала мајсторе конечно да најдам емулатор кој работи...
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Battle City

  [​IMG]
   
  На Maks, Morticia., Nighty и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  cadillac and dinosaurs
  [​IMG]

  кој знај колку пари имама фрлено по флипери за играва...
   
  На The puss in boots, Maks, Nighty и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. CyberKnight

  CyberKnight Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  41
  Неможам јас една да најдам со зомби игра слична како Мустафа. да не ја знае некој?
  Еве ви за ром страница http://romhustler.net/roms/psx
  ПРОМЕНА: Ја најдов а еве уште една со ромови Mame32 http://www.romsformame.com
   
  На Nighty му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: