Конзоли за постари игри

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Еее, на оваа тема можам до утре да пишувам. Откако знам за себе се занимавам со емулација на конзоли, па така сум ја имал „честа“ да играм игри од Nintendo, Super Nintendo, PSX, Nintendo 64, Gameboy Advance... За најомилени игри навистина не би можел да издвојам некои посебни, зашто се премногу наслови; почнувајќи од Final Fantasy, преку Legend of Zelda, Donkey Kong Country, Crash Bandicoot и Spyro, па се’ до незаборавните Mario игри... :D
Но ајде, неколку сликички од оние што во моментов ми паѓаат на ум. :)


Премногу се, ќе се изгубам ако затерам со сликиве... Инаку, странава ми е „библија“ веќе добри 5-6 години. Се’ што сакам има на неа. :)
http://www.emuparadise.me/
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
марио на нинтендо ја вртев со еден живот

а од флиперите Тумбле Поп, најдобар бев на таа,онаа со правосмукалките ако се секавате
 
  • Like
Реакции: Nighty