Комедии

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
предлог за добра комедија ?
Зависи што бараш... Као некоја студентариска комедија топ филмче ти е Starters for 10. Не е дебилна као да Америчка Пита.
За овие мамбо џамбо ванаби Овен Вилсон, Бен Стилер глеј го Old School.
Пародии се` од Лесли Нилсен, Jane Austen`s Mafia, Top Secret... you name it.
 
  • Like
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Зависи што бараш... Као некоја студентариска комедија топ филмче ти е Starters for 10. Не е дебилна као да Америчка Пита.
За овие мамбо џамбо ванаби Овен Вилсон, Бен Стилер глеј го Old School.
Пародии се` од Лесли Нилсен, Jane Austen`s Mafia, Top Secret... you name it.
ќе погледнам ,фала многу Сал :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
  • Like
Реакции: DarkPassenger

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Последна комедија што ја гледав:


Најомилени 3 комедии ми се:
Истите , само во обратен редослед. Посебно The whole nine и ten yards не знам колку пати да ги гледам , нема да ми бидат досадни.
 

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
446
240
143
Дечки дај понудете нешто турбо комедија, под поимот турбо комедија мислам на оние филмови кој секоја имината секунда е се посмешна и посмешна односно како оние на Џим Кери и Еди Марфи...

Жива досасада е, нема што да се прави .... :S
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,540
1,133
Во последно време нема добри комедии....ама ете можеш да го глеаш TED ili The Dicatator...на нив ми текнува во моментот..
 
  • Like
Реакции: Slims