1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Комедии

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Зависи што бараш... Као некоја студентариска комедија топ филмче ти е Starters for 10. Не е дебилна као да Америчка Пита.
  За овие мамбо џамбо ванаби Овен Вилсон, Бен Стилер глеј го Old School.
  Пародии се` од Лесли Нилсен, Jane Austen`s Mafia, Top Secret... you name it.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  ќе погледнам ,фала многу Сал :)
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Wanderlust, Friends with Kids, The Trouble with Bliss, A Thousand Words, Hysteria, Butter, The Five-Year Engagement...
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  јухуу имам за гледање трајлери супер ,освен потцртаниот сум го гледала...фала Дарк :)
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ^^^ivana^^^

  ^^^ivana^^^ Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 декември 2012
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  30
 6. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
 7. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Истите , само во обратен редослед. Посебно The whole nine и ten yards не знам колку пати да ги гледам , нема да ми бидат досадни.
   
  На JaMi, Blondie и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 8. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Дечки дај понудете нешто турбо комедија, под поимот турбо комедија мислам на оние филмови кој секоја имината секунда е се посмешна и посмешна односно како оние на Џим Кери и Еди Марфи...

  Жива досасада е, нема што да се прави .... :S
   
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Во последно време нема добри комедии....ама ете можеш да го глеаш TED ili The Dicatator...на нив ми текнува во моментот..
   
  На Slims му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  За жал ги имам гледано, друг некој ?!?!
   

Сподели: