Комедии

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
220px-Never_been_kissed.jpg
220px-10_Things_I_Hate_About_You_film.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Mousehunt - постара, но интересна комедија.
Гледам многу малку имате спомнано за балканските комедии, а според мене од балкански хумор подобро здравје. Еве неколку кои вредат да се погледнат: Кад пораснем бичу кенгур, Ми нисмо анџели, Mission London, Ко то тамо пјева, Викенд на мртовци, Муње, Жикина династија, Чекај ме, ја сигурно нечу дочи(-повеќе е драма, ама има доста комични моменти) итн...
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Mousehunt - постара, но интересна комедија.
Гледам многу малку имате спомнано за балканските комедии, а според мене од балкански хумор подобро здравје. Еве неколку кои вредат да се погледнат: Кад пораснем бичу кенгур, Ми нисмо анџели, Mission London, Ко то тамо пјева, Викенд на мртовци, Муње, Жикина династија, Чекај ме, ја сигурно нечу дочи(-повеќе е драма, ама има доста комични моменти) итн...
Баш вчера го гледав Мисија Лондон и не ми беше многу смешен освен тоа кога ги фатија лебедите и викаа дека лебедите ги изеле патките и кога оние двајцата бегаа од домот на старецот, па помислија дека ги мава полиција. Освен тие сцени, ништо не ми беше интересно. Кад пораснем бичу кенгур е интересен го имам гледано пред година или 2, Ко то тамо пјева е најјак, колку само се смеев на тој филм, исто и на Викенд на Мртовци и Жикина Династија. Треба да го погледнам Ми ни смо анџели, сите го препорачуваат како одлична комедија. :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
MPW-37706

Одамна се немам смеано толку многу. Според мене многу добро филмче иако има само 5.6 оцена на ИМДБ. Се работи за двајца ѓубретари (овие двајца на сликава :zelen). Едниот од нив има телескоп (Шин) и ги набљудува соседите и еден ден ќе види како еден маж се расправа со една жена во спротивната зграда и ќе го погоди мажот со воздушна пушка во газот. Утрината го пронаоѓа во една канта истиот тој човек мртов... Доколку сте го гледале Weekend at Bernie's и ви се допаднал, тогаш задолжително погледнете го и ова филмче.