1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку часа дневно спиете?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

 1. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  8 обавезно а некогаш и повеке и ми смета навистина ако сум ненаспан од мал сум си таков
   
 2. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Обично 8.. Последниов месец по 5-6, a денес око бе склопив не ми се спие ама после ко ќе дојдам од факултет..
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  4 - 5 саата само , непотребното спиење е губење време ;)(wave)
   
 4. ScorpioNka

  ScorpioNka Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 март 2016
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  40
  Последниве 5-6 години немам повеќе од 5 часа, па некако се навикнав на толку. Сега и кога имам време за повеќе од навика се будам. Еден познаник вели: „Од спиење нема спомени!“ па јас сериозно си ја зедов изјавава :giggle
   
  На ●Untouchable° и misterija им се допаѓа ова.
 5. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  6-7 часа отприлика, некогаш се случува и по 12 часа спиење :).
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
 7. ВинаНевина

  ВинаНевина Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 мај 2017
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  68
  6-7 часа...повеќе не можам, се будам и без аларм
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  5-6 во последно време,а и викенд..
   
 9. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  98
  5 часа во последно време . Осеќам хронична ненаспаност , ама ќе помине :) мислам да се надевам дека ќе се навикнам :D
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Нема да помине со 5 саати спиење,7-8 ќе ти требаат за да бидеш и по свежа тс да функционираш по лесно
   

Сподели: