1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку часа дневно спиете?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

 1. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Како ви овозможува вашиот животен стил, дали вашиот сон е навечер или попладне? Ви дозволува ли да се наспиете убаво или онака колку да кажеме дека сме спиеле? Јас обично до дека не се наспијам 8 часа не станувам, најчесто си легнувам во 12, станвам 8-9, а вие?

  Можеби и не е баш најдобар насловот, мислев на спиење во текот на 24 часа, доколку би можел админ/мод. да го поправи насловот.
   
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Зависи кога како, порано што убаво беше кога си имав време за спиење, сега кога ќе си легнам во 2, кога во 3, некогаш во 11 станувам кога ќе се наспијам, но сега од понеделник станување од 9 часот ќе треба да е :biggrin
   
 3. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Зависи...на пример додека одев на работа (до пред 3 месеци, а потоа се откажав за целосно да се посветам на факултетот и да го завршам :D) спиев од 2 а.м до 7 а.м, а тоа е малку па се доспивав преку денот 1-2 часа, ама не секогаш. Најчесто си легнував накај 12 бидејќи јас сум си таква, сонот ми е важен, ама некогаш неможеш да му одолееш на компјутерот :p Сега за факсот секогаш различно, зависи кога имам предавања. Воглавно преферирам да спијам навечер, денот сакам максимално да го искористам и несакам да ми помине во спиење.
   
 4. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Обично си легнувам во 11 навечер, а станувам во 5:30 наутро.
  А кога не сум на училиште, легнувам во 3-4 наутро и станувам на пладне. :)
   
 5. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  камо да можев ја така

  у 5-6 сабајле заспивам до 1-2 на пладне
   
 6. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Што помалце.....највеќе мразам кога денот ми поминува во спиење.
   
 7. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Па зависи, преку недела пробувам да легнувам пред 12, ама не ми оди :frown па затоа до 1 веќе сум во кревет и спијам до 7.30 за во школо. 6 часа воопшто не ми се доволно, но зашто имам тренинг до 1 па додека јадам, да се спремам, ќе ме фати 12-1. А преку викенди од 2 до 10 или до 1 :D
   
 8. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Кога сум на школо си легнувам околу 12 или околу 1 па до 7 наутро, а за викенд си легнувам 4-5 па до кога ми се спие :D
   
 9. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  8-9 часа во просек,ама некогаш знам да си дозволам и 13 часа слатко сонче :)
   
 10. Braveheart *

  Braveheart * Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  па зависи од обврските, на пример факултет, полагање колоквиум, испит, спијам по 6,7 саата просек, а кога немам обврски спијам по 12,13 саата :)
   

Сподели: