1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку часа дневно спиете?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

1. Trajche

Trajche Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    1,541
    Допаѓања:
    2,555
    Како ви овозможува вашиот животен стил, дали вашиот сон е навечер или попладне? Ви дозволува ли да се наспиете убаво или онака колку да кажеме дека сме спиеле? Јас обично до дека не се наспијам 8 часа не станувам, најчесто си легнувам во 12, станвам 8-9, а вие?

Можеби и не е баш најдобар насловот, мислев на спиење во текот на 24 часа, доколку би можел админ/мод. да го поправи насловот.

2. Caci

Caci Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,103
    Зависи кога како, порано што убаво беше кога си имав време за спиење, сега кога ќе си легнам во 2, кога во 3, некогаш во 11 станувам кога ќе се наспијам, но сега од понеделник станување од 9 часот ќе треба да е :biggrin

3. важна

важна Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    552
    Допаѓања:
    694
    Зависи...на пример додека одев на работа (до пред 3 месеци, а потоа се откажав за целосно да се посветам на факултетот и да го завршам :D) спиев од 2 а.м до 7 а.м, а тоа е малку па се доспивав преку денот 1-2 часа, ама не секогаш. Најчесто си легнував накај 12 бидејќи јас сум си таква, сонот ми е важен, ама некогаш неможеш да му одолееш на компјутерот :p Сега за факсот секогаш различно, зависи кога имам предавања. Воглавно преферирам да спијам навечер, денот сакам максимално да го искористам и несакам да ми помине во спиење.

4. Primrose

Primrose Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    680
    Допаѓања:
    1,288
    Обично си легнувам во 11 навечер, а станувам во 5:30 наутро.
    А кога не сум на училиште, легнувам во 3-4 наутро и станувам на пладне. :)

5. Ice_Man

Ice_Man Староседелец

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    440
    Допаѓања:
    236
    камо да можев ја така

у 5-6 сабајле заспивам до 1-2 на пладне

6. Македонец

Македонец Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    313
    Допаѓања:
    439
    Што помалце.....највеќе мразам кога денот ми поминува во спиење.

7. Dea

Dea Активен Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    156
    Допаѓања:
    196
    Па зависи, преку недела пробувам да легнувам пред 12, ама не ми оди :frown па затоа до 1 веќе сум во кревет и спијам до 7.30 за во школо. 6 часа воопшто не ми се доволно, но зашто имам тренинг до 1 па додека јадам, да се спремам, ќе ме фати 12-1. А преку викенди од 2 до 10 или до 1 :D

8. Grim Reaper

Grim Reaper Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    326
    Допаѓања:
    338
    Кога сум на школо си легнувам околу 12 или околу 1 па до 7 наутро, а за викенд си легнувам 4-5 па до кога ми се спие :D

9. Glorry

Glorry Истакнат Член

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    261
    Допаѓања:
    369
    8-9 часа во просек,ама некогаш знам да си дозволам и 13 часа слатко сонче :)

10. Braveheart *

Braveheart * Нов член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    0
    па зависи од обврските, на пример факултет, полагање колоквиум, испит, спијам по 6,7 саата просек, а кога немам обврски спијам по 12,13 саата :)

Сподели: