Колку часа дневно спиете? | Црнобело Форум

Колку часа дневно спиете?

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Како ви овозможува вашиот животен стил, дали вашиот сон е навечер или попладне? Ви дозволува ли да се наспиете убаво или онака колку да кажеме дека сме спиеле? Јас обично до дека не се наспијам 8 часа не станувам, најчесто си легнувам во 12, станвам 8-9, а вие?

Можеби и не е баш најдобар насловот, мислев на спиење во текот на 24 часа, доколку би можел админ/мод. да го поправи насловот.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Зависи кога како, порано што убаво беше кога си имав време за спиење, сега кога ќе си легнам во 2, кога во 3, некогаш во 11 станувам кога ќе се наспијам, но сега од понеделник станување од 9 часот ќе треба да е :D
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
31
Скопје
Зависи...на пример додека одев на работа (до пред 3 месеци, а потоа се откажав за целосно да се посветам на факултетот и да го завршам :D) спиев од 2 а.м до 7 а.м, а тоа е малку па се доспивав преку денот 1-2 часа, ама не секогаш. Најчесто си легнував накај 12 бидејќи јас сум си таква, сонот ми е важен, ама некогаш неможеш да му одолееш на компјутерот :p Сега за факсот секогаш различно, зависи кога имам предавања. Воглавно преферирам да спијам навечер, денот сакам максимално да го искористам и несакам да ми помине во спиење.
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Обично си легнувам во 11 навечер, а станувам во 5:30 наутро.
А кога не сум на училиште, легнувам во 3-4 наутро и станувам на пладне. :)
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Обично си легнувам во 11 навечер, а станувам во 5:30 наутро.
А кога не сум на училиште, легнувам во 3-4 наутро и станувам на пладне. :)

камо да можев ја така

у 5-6 сабајле заспивам до 1-2 на пладне
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
23
Па зависи, преку недела пробувам да легнувам пред 12, ама не ми оди :frown па затоа до 1 веќе сум во кревет и спијам до 7.30 за во школо. 6 часа воопшто не ми се доволно, но зашто имам тренинг до 1 па додека јадам, да се спремам, ќе ме фати 12-1. А преку викенди од 2 до 10 или до 1 :D
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Кога сум на школо си легнувам околу 12 или околу 1 па до 7 наутро, а за викенд си легнувам 4-5 па до кога ми се спие :D
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
8-9 часа во просек,ама некогаш знам да си дозволам и 13 часа слатко сонче :)
 

Braveheart *

Нов член
16 февруари 2012
4
0
1
34
па зависи од обврските, на пример факултет, полагање колоквиум, испит, спијам по 6,7 саата просек, а кога немам обврски спијам по 12,13 саата :)