Колку часа дневно спиете? | Црнобело Форум

Колку часа дневно спиете?

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
Нема да помине со 5 саати спиење,7-8 ќе ти требаат за да бидеш и по свежа тс да функционираш по лесно
Знам , но ете , поради обврските не можам повеќе да спијам :) се надевам дека или ќе ги намалам обврските , или ќе се навикнам на 5 часа сон .
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
Се е тоа во ред, нели сите имаме обврски јас сакам да ти кажам дека не е никаков проблем ти или било кој да се навикне да спие 5 или 3 саати,психички,а подоцна и физички ќе го осетиш тој недостаток,ќе ти се поремети се па дури и исхраната,5 саати е малку реално,ако се потрудиш можеш да спиеш повеќе во интерес на здравјето ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WolfGirl

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
75
33
328
28
Еве синоќа легнав во два часот, утрово во седум станав. А недела е.