1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку часа дневно спиете?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

 1. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  Знам , но ете , поради обврските не можам повеќе да спијам :) се надевам дека или ќе ги намалам обврските , или ќе се навикнам на 5 часа сон .
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Се е тоа во ред, нели сите имаме обврски јас сакам да ти кажам дека не е никаков проблем ти или било кој да се навикне да спие 5 или 3 саати,психички,а подоцна и физички ќе го осетиш тој недостаток,ќе ти се поремети се па дури и исхраната,5 саати е малку реално,ако се потрудиш можеш да спиеш повеќе во интерес на здравјето ;)
   
  На WolfGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  27
  Пет шест часа, ретко до осум
   
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Kako izdrzuvas so pet saati spienje? Ne si umoren preku denot? Inace ja spijam devet/devet i pol saati.
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  27
  Уморен сум ама уште од мал така рано се будев и не можам да спијам многу :)
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Зависи,но без 7 часа спиење не функционирам како треба.
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Од 6-7зависи најдобро функционирам кога спијам 8-9
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Ja ne mozam da svatam koga nekoj na fakultet veli deka se uspal, a e 13:45 ili 14:30. (think)
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  27
  Еве синоќа легнав во два часот, утрово во седум станав. А недела е.
   
 10. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Како можеш така?? Јас без 7-8 саати спиење како зомби сум
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: