1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку серии сте гледале/гледате

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Тој, 10 март 2012.

 1. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Бреееј, листи. Алал. :eek:

  Моментални, претежно или целосно изгледани:
  Lie To Me
  Criminal Minds
  Prison Break
  The Mentalist
  Sherlock
  Doctor Who
  Sex and the City
  Married With Children
  The Fresh Prince of Bel-Air
  2 Broke Girls
  Pretty Little Liars (љољ)
  Monk
  Friends
  American Horror Story
  Supernatural
  The Twilight Zone
  Dexter
  Don't Trust The Bitch in Apartment 23
  I Hate My Teenage Daughter
  Luther
  Penny Dreadful
  True Detective
  Elementary
  Police Squad
  Witches of East End
  И од анимираниве Sailor Moon, South Park, Archer (inlove) и Speed Grapher.

  Прекинати/паузирани ради Х причини:
  Once Upon a Time
  True Blood
  Arrow
  The Killing
  Game of Thrones
  House M.D.
  My Mad Fat Diary
  Lost
  Merlin
  Breaking Bad
  Alphas
  Agents of SHIELD
  Sleepy Hollow
  Имам и купици по епизода-две кои не ги ни памтам и некои на кои им се спремам but мрза...

  Заклучок: Изгледа ми здосадува кога ќе префорсираат серија дека е најдобра.
   
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  True Blood
  The vampire diaries
  How I met your mother
  Friends
  That 70s show
  South Park
  Desperate Housewifes
  Scrubs
  Sex and the City
  Lost

  Не ми текнува на други моментално ..
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Како наоѓате време за толку серии :confused:

  И за True Detective викаа дека е најдобра и нема подобра а ти не си ја прекинала. Затоа побарај во pc и најди ги GoT и BB, и догледај ги. :)
   
  На Harvie и Electra им се допаѓа ова.
 4. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  Electra Lie to me i witches of east end dejstvoto s odviva serijalizirano vo site epizodi iili sekoja epizoda posebno dejstvo?
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кажи ми 2 серии каде секоја епизода е различна?
   
 6. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Lie To Me не е нешто посебно поврзана. Случаите се различни, ама ако не си ги гледал сите, може да се најдеш во ситуација да не ти е јасно зошто така се постапува или да не сфатиш нешто пошто се повикува на претходна епизода, но не е ништо страшно.
  А, Witches of East End си бара редовно следење пошто епизодите продолжуваат онаму каде што застанале претходно и има доста навраќања.
   
  На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ripper street не е лоша, иако пропуштиле шанса да ја направат епик. :^)

  Ќе може ли некој/а да ја објасни масовната фасцинација со онаа гејм оф тронс, whats the fuss, една епизода гледав впечатокот ми беше како Касандра и Есмералда да влетале во еротска верзија на данџанс и драгонс или такво нешто фентази ова она...не знам само дали има моменти каде синот дознава дека си е татко на самиот себе :D
   
  #97 Outrider, 9 декември 2014
  Последна промена: 9 декември 2014
 8. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  ЦСИ,НЦИС,др.хаус,намбрс(бројки),декстер и сл. каде секоја епизода е различно дејство
  значи @Electra Lie to me не е за мене :D
   
  На Electra му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не знаев, не гледам многу серии. :)
   
 10. dreamydreamer

  dreamydreamer Староседелец

  Зачленет на:
  11 октомври 2012
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  47
  Мојава листа е некако долгичка:sram

  Серии кои што редовно ги следам:
  2 Broke Girls
  Awkward
  America's Next Top Model
  About a Boy
  A to Z
  Baby Daddy
  Chasing Life
  Devious Maids
  Eye Candy
  Faking It
  Glee
  Hart of Dixie
  Happyland
  Jane the Virgin
  Modern Family
  New Girl
  Once Upon a Time
  Pretty Little Liars
  Red Band Society
  Teen Wolf
  The Fosters
  Young and Hungry

  Серии што ги имам почнато а немам време да ги догледам:
  Arrow
  Beauty and the Beast
  Breaking Bad
  Desperate Housewives
  Da Vinci's Demons
  Fringe
  Forever
  Gracepoint
  Grimm
  Gossip Girl
  How I Met Your Mother
  House MD
  Manhattan Love Story
  Marry Me
  Melissa&Joey
  Resurrection
  Revenge
  Sleepy Hollow
  Scorpion
  Selfie
  Sex and the City
  Switched at Birth
  Supernatural
  The Goldbergs
  The 100
  The Lottery
  The Tomorrow People
  The Vampire Diaries
  The Secret Circle
  Two and a Half Man
  Witches of East End
  Warehouse 13

  И серии што ги имам изгледано и се завршени/прекинати:
  Friends
  Charmed
  90210
  10 Things I Hate About You
  About a Girl
  Are You There, Chelsea?
  Bent
  Jane By Design
  The Lying Game
  666 Park Avenue
  Welcome To The Family
  GCB
  Ravenswood
  Don't Trust the Bitch in Apartment 23
  The Carrie Diaries
  Once Upon a Time in Wonderland
  Star-Crossed
  Cashmere Mafia
  Crisis
  Suburgatory
  Bad Teacher
  Black Box
  Twisted

  A уште колку сакам да ги изгледам, ама...:sreken
   
  На Ice_Man му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: