Колку серии сте гледале/гледате

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,075
6,699
1,153
Big Sur
Бреееј, листи. Алал. :eek:

Моментални, претежно или целосно изгледани:
Lie To Me
Criminal Minds
Prison Break
The Mentalist
Sherlock
Doctor Who
Sex and the City
Married With Children
The Fresh Prince of Bel-Air
2 Broke Girls
Pretty Little Liars (љољ)
Monk
Friends
American Horror Story
Supernatural
The Twilight Zone
Dexter
Don't Trust The Bitch in Apartment 23
I Hate My Teenage Daughter
Luther
Penny Dreadful
True Detective
Elementary
Police Squad
Witches of East End
И од анимираниве Sailor Moon, South Park, Archer (inlove) и Speed Grapher.

Прекинати/паузирани ради Х причини:
Once Upon a Time
True Blood
Arrow
The Killing
Game of Thrones
House M.D.
My Mad Fat Diary
Lost
Merlin
Breaking Bad
Alphas
Agents of SHIELD
Sleepy Hollow
Имам и купици по епизода-две кои не ги ни памтам и некои на кои им се спремам but мрза...

Заклучок: Изгледа ми здосадува кога ќе префорсираат серија дека е најдобра.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,685
3,863
1,183
True Blood
The vampire diaries
How I met your mother
Friends
That 70s show
South Park
Desperate Housewifes
Scrubs
Sex and the City
Lost

Не ми текнува на други моментално ..
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Како наоѓате време за толку серии :confused:

Бреееј, листи. Алал. :eek:

Моментални, претежно или целосно изгледани:
Lie To Me
Criminal Minds
Prison Break
The Mentalist
Sherlock
Doctor Who
Sex and the City
Married With Children
The Fresh Prince of Bel-Air
2 Broke Girls
Pretty Little Liars (љољ)
Monk
Friends
American Horror Story
Supernatural
The Twilight Zone
Dexter
Don't Trust The Bitch in Apartment 23
I Hate My Teenage Daughter
Luther
Penny Dreadful
True Detective
Elementary
Police Squad
Witches of East End
И од анимираниве Sailor Moon, South Park, Archer (inlove) и Speed Grapher.

Прекинати/паузирани ради Х причини:
Once Upon a Time
True Blood
Arrow
The Killing
Game of Thrones
House M.D.
My Mad Fat Diary
Lost
Merlin
Breaking Bad
Alphas
Agents of SHIELD
Sleepy Hollow
Имам и купици по епизода-две кои не ги ни памтам и некои на кои им се спремам but мрза...

Заклучок: Изгледа ми здосадува кога ќе префорсираат серија дека е најдобра.
И за True Detective викаа дека е најдобра и нема подобра а ти не си ја прекинала. Затоа побарај во pc и најди ги GoT и BB, и догледај ги. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harvie and Electra

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Electra Lie to me i witches of east end dejstvoto s odviva serijalizirano vo site epizodi iili sekoja epizoda posebno dejstvo?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,075
6,699
1,153
Big Sur
Electra Lie to me i witches of east end dejstvoto s odviva serijalizirano vo site epizodi iili sekoja epizoda posebno dejstvo?
Lie To Me не е нешто посебно поврзана. Случаите се различни, ама ако не си ги гледал сите, може да се најдеш во ситуација да не ти е јасно зошто така се постапува или да не сфатиш нешто пошто се повикува на претходна епизода, но не е ништо страшно.
А, Witches of East End си бара редовно следење пошто епизодите продолжуваат онаму каде што застанале претходно и има доста навраќања.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ice_Man

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,769
5,283
1,183
Disco
Ripper street не е лоша, иако пропуштиле шанса да ја направат епик. :^)

Ќе може ли некој/а да ја објасни масовната фасцинација со онаа гејм оф тронс, whats the fuss, една епизода гледав впечатокот ми беше како Касандра и Есмералда да влетале во еротска верзија на данџанс и драгонс или такво нешто фентази ова она...не знам само дали има моменти каде синот дознава дека си е татко на самиот себе :D
 
Последна промена:

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Мојава листа е некако долгичка:sram

Серии кои што редовно ги следам:
2 Broke Girls
Awkward
America's Next Top Model
About a Boy
A to Z
Baby Daddy
Chasing Life
Devious Maids
Eye Candy
Faking It
Glee
Hart of Dixie
Happyland
Jane the Virgin
Modern Family
New Girl
Once Upon a Time
Pretty Little Liars
Red Band Society
Teen Wolf
The Fosters
Young and Hungry

Серии што ги имам почнато а немам време да ги догледам:
Arrow
Beauty and the Beast
Breaking Bad
Desperate Housewives
Da Vinci's Demons
Fringe
Forever
Gracepoint
Grimm
Gossip Girl
How I Met Your Mother
House MD
Manhattan Love Story
Marry Me
Melissa&Joey
Resurrection
Revenge
Sleepy Hollow
Scorpion
Selfie
Sex and the City
Switched at Birth
Supernatural
The Goldbergs
The 100
The Lottery
The Tomorrow People
The Vampire Diaries
The Secret Circle
Two and a Half Man
Witches of East End
Warehouse 13

И серии што ги имам изгледано и се завршени/прекинати:
Friends
Charmed
90210
10 Things I Hate About You
About a Girl
Are You There, Chelsea?
Bent
Jane By Design
The Lying Game
666 Park Avenue
Welcome To The Family
GCB
Ravenswood
Don't Trust the Bitch in Apartment 23
The Carrie Diaries
Once Upon a Time in Wonderland
Star-Crossed
Cashmere Mafia
Crisis
Suburgatory
Bad Teacher
Black Box
Twisted

A уште колку сакам да ги изгледам, ама...:sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ice_Man