Колку серии сте гледале/гледате

Тој

Полноправен Член
3 март 2012
44
62
18
Ова нека биде само набројување, а ако сакате напишете и мала рецензија. Јас имам изгледано околу 50 серии и тие 50 се сите целосно изгледани. Не ги бројам сериите што сум почнал да ги гледам и сум се откажал (како Prison Break) или сериите што сум ги изгледал на ТВ. Повеќето серии се комедии.

Направив листа на мојот блог со сите серии што ги гледам и мала рецензија за нив, можете да ја видите http://blogical.info/the-50-tv-shows-i-watch-96
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
дај прати ми линк во порака за Episodes со Мет Лебланк ;)
Он топик: досега неам изгледано ниедна серија целосно :D
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
Prison Break - до трета сезона ми беа ок , последната сезона не ми беше нешто посебна
boardwalk empire - исто така одлична серија
two and a half men - врв , мислам дека три пати ги изгледав сите сезони... супер би било Чарли Шин да може пак да се врати :)
game of thrones - првата сезона беше невоеројатно добра, едвај чекам да дојде 1 ви Април -премиера на првата епизода од втора сезозна

ова се сериите кој што сум ги изгледал, без да пропуштам ни една епизода ... кој не ги гледал,нема да се кае ако ги погледне :nerd
имам гледано уште многу други, само не сум ги догледал ...:)
 

Тој

Полноправен Член
3 март 2012
44
62
18
Исто беше и кај мене со Призон Брејк, само јас до 2ра сезона до пола издржав. А првата сезона многу беше добра
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Моментално ги следам:
CSI Miami;
Two and a Half Men;
Hercules - The Legendary Journeys;
Star Wars - Clone Wars
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
присон брејк да не ја изгледате целата ЛОл ,инаку еве листа од мене (бр. се колку сезони има моментално и ги следам сите овие) ако има некоја што сум ја испуштил ке ја додадам ....

Prison break-4
Lost-6
The vampire diaries-3
pretty little liars-2
homeland-1
spartacus-3
deadwood-3
justified-2
strike back-2
supernatural-7
the fades-1
happy town-1
the gates-1
The Fresh Prince of Bel Air-6
the sopranos-6
invasion-1
planet earth-1
leverage-1
the kiling-1
breaking bad-4
hell on wheels-1
generation kill-1
true blood-4
fringe-4
surface-1
the event-1
band of brothers-1
harpers islands -1
numbers-6
falling skies-1
the rome-2
teen wolf-1
boardwalk empire-2
tera nova-1
the walking dead-2
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Моментално ги гледам:

-The Vampire Diaries
-The Walking Dead
-The Secret Circle
-Alcatraz
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Серии што сум ги гледал:

-Prison Break
-Smallville
-Lost
-Doctor Who
-Heroes
-24
-Terra Nova
-Stragate Universe