1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку серии сте гледале/гледате

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Тој, 10 март 2012.

 1. Тој

  Тој Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  62
  Ова нека биде само набројување, а ако сакате напишете и мала рецензија. Јас имам изгледано околу 50 серии и тие 50 се сите целосно изгледани. Не ги бројам сериите што сум почнал да ги гледам и сум се откажал (како Prison Break) или сериите што сум ги изгледал на ТВ. Повеќето серии се комедии.

  Направив листа на мојот блог со сите серии што ги гледам и мала рецензија за нив, можете да ја видите http://blogical.info/the-50-tv-shows-i-watch-96
   
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  дај прати ми линк во порака за Episodes со Мет Лебланк ;)
  Он топик: досега неам изгледано ниедна серија целосно :D
   
 3. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  Prison Break - до трета сезона ми беа ок , последната сезона не ми беше нешто посебна
  boardwalk empire - исто така одлична серија
  two and a half men - врв , мислам дека три пати ги изгледав сите сезони... супер би било Чарли Шин да може пак да се врати :)
  game of thrones - првата сезона беше невоеројатно добра, едвај чекам да дојде 1 ви Април -премиера на првата епизода од втора сезозна

  ова се сериите кој што сум ги изгледал, без да пропуштам ни една епизода ... кој не ги гледал,нема да се кае ако ги погледне :nerd
  имам гледано уште многу други, само не сум ги догледал ...:)
   
 4. Тој

  Тој Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  62
  Исто беше и кај мене со Призон Брејк, само јас до 2ра сезона до пола издржав. А првата сезона многу беше добра
   
 5. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Моментално ги следам:
  CSI Miami;
  Two and a Half Men;
  Hercules - The Legendary Journeys;
  Star Wars - Clone Wars
   
 6. Black Mamba

  Black Mamba Активен Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  125
  The Big Bang Theory
  2 Broke Girls
  How I met your mother
  :)
   
 7. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  присон брејк да не ја изгледате целата ЛОл ,инаку еве листа од мене (бр. се колку сезони има моментално и ги следам сите овие) ако има некоја што сум ја испуштил ке ја додадам ....

  Prison break-4
  Lost-6
  The vampire diaries-3
  pretty little liars-2
  homeland-1
  spartacus-3
  deadwood-3
  justified-2
  strike back-2
  supernatural-7
  the fades-1
  happy town-1
  the gates-1
  The Fresh Prince of Bel Air-6
  the sopranos-6
  invasion-1
  planet earth-1
  leverage-1
  the kiling-1
  breaking bad-4
  hell on wheels-1
  generation kill-1
  true blood-4
  fringe-4
  surface-1
  the event-1
  band of brothers-1
  harpers islands -1
  numbers-6
  falling skies-1
  the rome-2
  teen wolf-1
  boardwalk empire-2
  tera nova-1
  the walking dead-2
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Моментално ги гледам:

  -The Vampire Diaries
  -The Walking Dead
  -The Secret Circle
  -Alcatraz
   
 9. Blondie

  Blondie Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  612
  Допаѓања:
  1,085
  Prison break
  House
  Grey's anatomy
  CSI Miami
  Gossip Girl
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Серии што сум ги гледал:

  -Prison Break
  -Smallville
  -Lost
  -Doctor Who
  -Heroes
  -24
  -Terra Nova
  -Stragate Universe
   

Сподели: