1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку серии сте гледале/гледате

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Тој, 10 март 2012.

 1. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Порано гледав повеќе серии, сега се ограничив само на Arrow, The Flash & Doctor Who. Другите ги гледам наеднаш кога имам време.
  Сепак најкриво за одредена серија која ми била прекината е Ravenswood. :(
   
  На antonio и Давор им се допаѓа ова.
 2. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Единствената покрај Persons unknown, која не можам да ја преболам :( До ден денес не ми се верува дека едно срање како Pretty Little Liars може да има више сезони него ли неа.
   
  На EmilijaS му/ѝ се допаѓа ова.
 3. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Ravenswood беше за да се поттикни гледаноста на PLL и кога пак им тргна на овие ја прекинаа подобрата :mad:
  То ми е серија која неможам да ја преболам никако (worried)
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Никогаш не сум бил сериохолик,може годишно да гледам една до две најмногу.Моментално продолжив со How To Get Away With Murder.:)
   
  На antonio и Давор им се допаѓа ова.
 5. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  Prison break-4
  Lost-6
  The vampire diaries-3
  pretty little liars-2
  homeland-1
  spartacus-3
  deadwood-3
  justified-2
  strike back-2
  supernatural-7
  the fades-1
  happy town-1
  the gates-1
  The Fresh Prince of Bel Air-6
  the sopranos-6
  invasion-1
  planet earth-1
  leverage-1
  the kiling-1
  breaking bad-4
  hell on wheels-1
  generation kill-1
  true blood-4
  fringe-4
  surface-1
  the event-1
  band of brothers-1
  harpers islands -1
  numbers-6
  falling skies-1
  the rome-2
  teen wolf-1
  boardwalk empire-2
  tera nova-1
  the walking dead-2
  Alcatraz
  Rubicon
  american horror story
  grimm
  person of interest
  carnivale
  revenge
  heroes
  magic city
  the big bang theory
  ancient aliens
  brakeout kings
  melrose place
  point pleasant
  lilyhammer
  arrow
  revolution
  the 4400
  vikings
  da vincis demons
  house of cards
  666 park avenue
  dark angel
  the originals
  seinfeld
  wild boys
  oz
  sleepy hollow
  Dracula
  sinbad
  sons of anarchy
  twin peaks
  the wire
  penny dreadfull
  salem
  the leftovers
  mad men
  marco polo
  camelot
  black sails
  luther
  the shield
  The Secret Circle
  brigade


  edit

  the lost room
  eye candy
  better call saul
  intruders
  jericho
  the client list
  beauty and the beast
  the blacklist
  game of thrones
  six feet under
  orphan black
  persons unknown
  Sex and the City
  The.Bastard.Executioner
  gomorra
  outlander
  Wayward pines
  how i met your mother
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Како ги помниш сите? :zelen
  Јас пошто многу сум почнал и многу сум гледал ги заборавам. Еве баш сега ме потсети на Eye Candy, баш ја обожавав.

  Он топик
  Серии шо сега ги гледам или сум завршил со гледање:
  Dead of Summer (1 season)
  Devious Maids (4 season)
  Guilt (1 season)
  How to Get Away With Murder (2 season)
  New Girl (5 season)
  Pretty Little Liars (7 season)
  Scream (2 season)
  Scream Queens (1 season)
  Shadowhunters (1 season)
  Twisted (1 season по незнам кој пат пак ја гледам)
  UnReal (2 season)
   
 7. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  епа сигурно не повеке од мене :D
  и ја сигурно некоја сум заборавил..седум месеца не сум гледал ништо,еве сеа последниве неколку дена како сум у Мкд. погледав нешто.
  од задутре пак на работа и нема време толку за гледање :D
   
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Работаааа? :nerd
  Чекај малку, колку години си ти? Јас мислев моја возраст си :zelen
   
 9. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  26год
  овој месец сум у Мкд на одмор,инаку работам во Холандија.
  освен гејм оф тронс таму не сум гледал нешто повеке.викенди гледам да излегувам и шетам повеке :D
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121

Сподели: