Колку серии сте гледале/гледате

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
24
Порано гледав повеќе серии, сега се ограничив само на Arrow, The Flash & Doctor Who. Другите ги гледам наеднаш кога имам време.
Сепак најкриво за одредена серија која ми била прекината е Ravenswood. :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Порано гледав повеќе серии, сега се ограничив само на Arrow, The Flash & Doctor Who. Другите ги гледам наеднаш кога имам време.
Сепак најкриво за одредена серија која ми била прекината е Ravenswood. :(
Единствената покрај Persons unknown, која не можам да ја преболам :( До ден денес не ми се верува дека едно срање како Pretty Little Liars може да има више сезони него ли неа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: EmilijaS

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
24
Единствената покрај Persons unknown, која не можам да ја преболам :( До ден денес не ми се верува дека едно срање како Pretty Little Liars може да има више сезони него ли неа.
Ravenswood беше за да се поттикни гледаноста на PLL и кога пак им тргна на овие ја прекинаа подобрата :mad:
То ми е серија која неможам да ја преболам никако (worried)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
300
336
173
24
Никогаш не сум бил сериохолик,може годишно да гледам една до две најмногу.Моментално продолжив со How To Get Away With Murder.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Давор

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Prison break-4
Lost-6
The vampire diaries-3
pretty little liars-2
homeland-1
spartacus-3
deadwood-3
justified-2
strike back-2
supernatural-7
the fades-1
happy town-1
the gates-1
The Fresh Prince of Bel Air-6
the sopranos-6
invasion-1
planet earth-1
leverage-1
the kiling-1
breaking bad-4
hell on wheels-1
generation kill-1
true blood-4
fringe-4
surface-1
the event-1
band of brothers-1
harpers islands -1
numbers-6
falling skies-1
the rome-2
teen wolf-1
boardwalk empire-2
tera nova-1
the walking dead-2
Alcatraz
Rubicon
american horror story
grimm
person of interest
carnivale
revenge
heroes
magic city
the big bang theory
ancient aliens
brakeout kings
melrose place
point pleasant
lilyhammer
arrow
revolution
the 4400
vikings
da vincis demons
house of cards
666 park avenue
dark angel
the originals
seinfeld
wild boys
oz
sleepy hollow
Dracula
sinbad
sons of anarchy
twin peaks
the wire
penny dreadfull
salem
the leftovers
mad men
marco polo
camelot
black sails
luther
the shield
The Secret Circle
brigade


edit

the lost room
eye candy
better call saul
intruders
jericho
the client list
beauty and the beast
the blacklist
game of thrones
six feet under
orphan black
persons unknown
Sex and the City
The.Bastard.Executioner
gomorra
outlander
Wayward pines
how i met your mother
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Prison break-4
Lost-6
The vampire diaries-3
pretty little liars-2
homeland-1
spartacus-3
deadwood-3
justified-2
strike back-2
supernatural-7
the fades-1
happy town-1
the gates-1
The Fresh Prince of Bel Air-6
the sopranos-6
invasion-1
planet earth-1
leverage-1
the kiling-1
breaking bad-4
hell on wheels-1
generation kill-1
true blood-4
fringe-4
surface-1
the event-1
band of brothers-1
harpers islands -1
numbers-6
falling skies-1
the rome-2
teen wolf-1
boardwalk empire-2
tera nova-1
the walking dead-2
Alcatraz
Rubicon
american horror story
grimm
person of interest
carnivale
revenge
heroes
magic city
the big bang theory
ancient aliens
brakeout kings
melrose place
point pleasant
lilyhammer
arrow
revolution
the 4400
vikings
da vincis demons
house of cards
666 park avenue
dark angel
the originals
seinfeld
wild boys
oz
sleepy hollow
Dracula
sinbad
sons of anarchy
twin peaks
the wire
penny dreadfull
salem
the leftovers
mad men
marco polo
camelot
black sails
luther
the shield
The Secret Circle
brigade


edit

the lost room
eye candy
better call saul
intruders
jericho
the client list
beauty and the beast
the blacklist
game of thrones
six feet under
orphan black
persons unknown
Sex and the City
The.Bastard.Executioner
gomorra
outlander
Wayward pines
how i met your mother

Како ги помниш сите? :zelen
Јас пошто многу сум почнал и многу сум гледал ги заборавам. Еве баш сега ме потсети на Eye Candy, баш ја обожавав.

Он топик
Серии шо сега ги гледам или сум завршил со гледање:
Dead of Summer (1 season)
Devious Maids (4 season)
Guilt (1 season)
How to Get Away With Murder (2 season)
New Girl (5 season)
Pretty Little Liars (7 season)
Scream (2 season)
Scream Queens (1 season)
Shadowhunters (1 season)
Twisted (1 season по незнам кој пат пак ја гледам)
UnReal (2 season)
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
епа сигурно не повеке од мене :D
и ја сигурно некоја сум заборавил..седум месеца не сум гледал ништо,еве сеа последниве неколку дена како сум у Мкд. погледав нешто.
од задутре пак на работа и нема време толку за гледање :D
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
епа сигурно не повеке од мене :D
и ја сигурно некоја сум заборавил..седум месеца не сум гледал ништо,еве сеа последниве неколку дена како сум у Мкд. погледав нешто.
од задутре пак на работа и нема време толку за гледање :D
Работаааа? :nerd
Чекај малку, колку години си ти? Јас мислев моја возраст си :zelen
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
26год
овој месец сум у Мкд на одмор,инаку работам во Холандија.
освен гејм оф тронс таму не сум гледал нешто повеке.викенди гледам да излегувам и шетам повеке :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор