1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Колку време се подготвувате?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

 1. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  За излегување 40 минути или саат, а за друго место 15-20 минути xD
   
 2. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  за на школо сум спремна набрзина, едно 10 минути највеќе! Повеќе ми иде спремањето у нешто да не забравам за школо :D
  А за излегување, па околу пола саат, пошто поретко ја пеглам косата, повеќе ми се свиѓа природна да си ја носам, а и онака ми иде брзо спремањето :D
  Додека за свадба, некои такви поголеми свечености, околу саат ( додека да се погледнам од сите страни како изгледам :giggle)
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 3. end.

  end. Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  78
  за на школо 10-15 мин- крем-пудра-маскара-сјај.Почнувам со тоалет,облекување,шминка :)
  а за излегување цел ден..да се избањам,да ја исушам косата па да ја испеглам,да најдам комбинација (дури да излезам ќе се промени 3-4 пати ) ии на крај шминка + парфем ;)
   
 4. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Многу :confused: мин. 2 саати за вечерно излегување и пак на крај трчам или сум заборавила, другарките секогаш ме караат ама шо да праам таква сум, сакам се да биде тип топ на мене :D А за на факултет .. па нз, пола саат.. не сум била одамна :giggle
   
  На cece17 и Black Mamba им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  пример за на работа.....во прва смена....
  10 минути и помалку зависи од утринско расположение
   
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Не повеќе од 7 минути трошам. :D
   
 7. Fiona

  Fiona Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  17
  Најчесто еден час пред да излезам.
   
  На Black Mamba му/ѝ се допаѓа ова.
 8. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  За дневно излегување 10-тина минути и готова сум :) а за вечерно околу 30-40 минути додека се средам :)
   
 9. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  За училиште 30мин (некогаш и малку ми се), за излегување 2 часа.
   
 10. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  10 минути максимално.
   

Сподели: