Колку време се подготвувате?

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
За излегување 40 минути или саат, а за друго место 15-20 минути xD
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
за на школо сум спремна набрзина, едно 10 минути највеќе! Повеќе ми иде спремањето у нешто да не забравам за школо :D
А за излегување, па околу пола саат, пошто поретко ја пеглам косата, повеќе ми се свиѓа природна да си ја носам, а и онака ми иде брзо спремањето :D
Додека за свадба, некои такви поголеми свечености, околу саат ( додека да се погледнам од сите страни како изгледам :giggle)
 
  • Like
Реакции: 990Freak

end.

Полноправен Член
3 март 2012
72
78
18
за на школо 10-15 мин- крем-пудра-маскара-сјај.Почнувам со тоалет,облекување,шминка :)
а за излегување цел ден..да се избањам,да ја исушам косата па да ја испеглам,да најдам комбинација (дури да излезам ќе се промени 3-4 пати ) ии на крај шминка + парфем ;)
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
501
1,110
393
Многу :confused: мин. 2 саати за вечерно излегување и пак на крај трчам или сум заборавила, другарките секогаш ме караат ама шо да праам таква сум, сакам се да биде тип топ на мене :D А за на факултет .. па нз, пола саат.. не сум била одамна :giggle
 
  • Like
Реакции: cece17 and Black Mamba

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
пример за на работа.....во прва смена....
10 минути и помалку зависи од утринско расположение
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
29
Скопје
За дневно излегување 10-тина минути и готова сум :) а за вечерно околу 30-40 минути додека се средам :)