Колку време се подготвувате?

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Многу!! Перфекционист сум до коска, затоа спремањето ми одзема толку време.
За дневно пола саат, за навечер и до два саати ако се заборавам со експериментирање на сенки.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
kako na sHpanski serie legnite si nasHminkani :D hahaha a ja icH ne se spream, a u parfemcHe i oblacHam patike
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
За школо\кафе некои 20-30 минути, но и тоа зависи, ако ме фати мрзата може да си легачам и потоа да не знам кај ми е главата, да трчам како попарена за да се средам за 5 минути.
А пак за излегување, обично саат. Знаете, фризура, шминка, па едно 20тина минути дур не ми текне што да облечам. Знаете, ние девојчињата никогаш немаме што да носиме.. :D
 

Classy

Нов член
22 февруари 2012
23
18
3
21
За во училиште 30 минути, а исто така и за излегување. Почнувам со облекување, а завршувам со парфем. :D
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
коа иам време да речеме саат два ќе се преслакам и на крај ќе дое време за излегуење и сеуште не сум спремна:zesko
најубо ми е коа иам пола саат за спремање, ама тоа веќе коа сум си напрајла скица у главата шо и како ќе носам..
а некад можам и за 10 мин да се спремам...:trca