Кои се слабостите на хороскопските знаци?

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве повредил намерно.

Многу точно, од што сме толку емотивни и секоја работа ја сфаќаме лично, си го комплицираме животот
 

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
Скорпијата сака да ги контролира нештата, а во врска е вистински мајстор на тивката манипулација. Скориите сакаат да победуваат, но кога се во врска треба да се запрашаат дали ги привлекува само играта или вистинската награда е освојување на срцето на партнерот.ИАКО НЕ ВЕРУВАМ ВО ФОРОСКОП И НЕ ЧИТАМ
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Близнаците размислуваат со брзина на светлината, но имаат проблем да се изразат кога треба да разговараат за своите емотивни потреби. Бидејќи сигурно не сте во врска со некој што чита мисли, треба да ризикувате и да го побарате она што ви треба и да му кажете на партнерот што ве плаши. :giggle точно така
 

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Вагата верува дека сè може да се избалансира, но додека да го постигне тоа може да биде нарцисоидна и да ја наруши рамнотежата. Следниот пат кога мислите дека партнерот бара премногу од вас или дека не може да го сфатите, обидете се да ја разгледате ситуацијата од аспект на „нас“, а не на „мене“. Сторете го ова и ќе ја добиете посакуваната рамнотежа....
Делумно точно.....
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Нема слабости на хороскопските знаци. Слаби се луѓето
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве повредил намерно.

ма неможам никако да опростам,се додека не помине повеќе време :(
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Пак не е точно.
Морам да прокоментирам на ова.
Глупости се ова.
Ова ми доаѓа како индиректно наметнување на карактеристики.
Е како?
Го читаме ова и во одредени ситуации
кога размислуваме за нас и можеби ни фалат некои аргументи за нашиот карактер,
подсвеста автоматски ни го приложува ова што сега сме го прочитале.
Доаѓаме до заклучок дека тоа би можела да биде една наша карактеристика и се крепиме на овие податоци и во моментот сме такви.
Ми доаѓа како оптичко-илузиско-мамка на подсвеста.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве повредил намерно.

За раковите не згрежиле ептен е точно, маж ми е рак и јас сум подзнак рак и мора да признам дека скроз е така...особено делот со држењето лутина и нежното срце....


Стрелецот треба да сфати дека неговите вечни немир и нетрпеливост се лични проблеми, а не проблеми во врската. Штом ве избрал, вашиот партнер ги сака вашиот слободен дух и независност, но исто така сакаат да почувствуваат дека се дел од
вашиот живот. Ако сакате љубовта да трае треба да сфатите дека одговорноста што ја носи секоја врска не е еднаква со ограничување, но мора да вклучува партнерство.
А јас како стрелец, хм...за ова погоре би рекла и да и не...:)
 

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
за близнациве..па што знам и баш дали е точно се или само делумно...
знам дека не су баш фина кога се работи за искажување на моите чувства...можат сите да ги ислушам и на сите да им дадам по некој совет...али мојата интима НЕМОЈ ДА ЈА ДИРАШ...ххахаха
ма........
F*** :D