1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои се слабостите на хороскопските знаци?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Mila Kunis, 11 април 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Oвенот треба да научи дека не секоја мисла што ќе му прелета низ глава треба да биде изговорена. Овој знак умее да го скрши духот на партнерот со отровни зборови, без да забележи колку болка предизвикува нивната потреба да бидат „газди“ во врската. Запомнете дека партнерот треба да биде крај вас, а не да трчка за да ве стигне или да биде невнимателно оставен одзади.

  Бикот може да биде толку тврдоглав што не може да направи ни најмал компромис. Понекогаш кога се во врска толку се занесени околу своите потреби и идеи, што подзабораваат дека воопшто имаат партнер. Од време на време, застанете и вдишете длабоко за да ја забележите љубовта околу вас.

  Близнаците размислуваат со брзина на светлината, но имаат проблем да се изразат кога треба да разговараат за своите емотивни потреби. Бидејќи сигурно не сте во врска со некој што чита мисли, треба да ризикувате и да го побарате она што ви треба и да му кажете на партнерот што ве плаши.

  Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве повредил намерно.

  Лавот сјае блескаво како сонцето, но Лавовите понекогаш треба да сфатат дека не секогаш се центарот на светот. Препознајте го моментот кога вашето его неконтролирано се шири и запрете пред да станете неподносливи.

  Девицата е знак кој буквално може да се самоуништи со грижи. Она што треба да го сфатат е дека кога се под стрес нивната загриженост ја искажуваат како моќно и болно критикување. Нежните Девици не ја препознаваат сопствената сила. Малку себеиспитување и воздржаност ќе им помогнат да ги намалат омаловажувачките критики и поплаки.

  Вагата верува дека сè може да се избалансира, но додека да го постигне тоа може да биде нарцисоидна и да ја наруши рамнотежата. Следниот пат кога мислите дека партнерот бара премногу од вас или дека не може да го сфатите, обидете се да ја разгледате ситуацијата од аспект на „нас“, а не на „мене“. Сторете го ова и ќе ја добиете посакуваната рамнотежа.

  Скорпијата сака да ги контролира нештата, а во врска е вистински мајстор на тивката манипулација. Скориите сакаат да победуваат, но кога се во врска треба да се запрашаат дали ги привлекува само играта или вистинската награда е освојување на срцето на партнерот.

  Стрелецот треба да сфати дека неговите вечни немир и нетрпеливост се лични проблеми, а не проблеми во врската. Штом ве избрал, вашиот партнер ги сака вашиот слободен дух и независност, но исто така сакаат да почувствуваат дека се дел од
  вашиот живот. Ако сакате љубовта да трае треба да сфатите дека одговорноста што ја носи секоја врска не е еднаква со ограничување, но мора да вклучува партнерство.

  Јарецот
  може да верува дека секогаш е во право, но треба да бидат отворени да прифатат дека партнерот има право да не се согласи со нив. Ако сте несигурен Јарец потребно е да сфатите дека зависноста и потчинетоста во врската не даваат вечна сигурност во љубовта.

  Независноста на Водолијата понекогаш е тешко да се разбере, па ако сте Водолија, објаснете му ја на партнерот. Не е срамота да се гордеете со некои свои ексцентрични однесувања и очекувања, но додека вие се обидувате да се заштитите од повреда, другите ве доживуваат како ладни и резервирани. Можеби не ви е лесно да му верувате на партнерот, но да не му верувате ќе биде уште поболно за вас.

  Рибите често ги изедначуваат сожалувањето и вниманието и грижењето за партнерот, и се дефинираат според теретот што го носат со себе. Риби, внимавајте да не го изгубите партнерот поради премногу драма! Кога сте депресивни имате способност да го повлечете и партнерот во длабочините на очајот. Понекогаш најдоброто што треба да го научите е да преголтате нешто или да се откажете.

  Колку е точен хорокопов? Има ли некаква врска со вашата личност?
  За мене само овој дел е точен: Близнаците размислуваат со брзина на светлината.
   
  На Just Perfect, TheKitten, vlatko_sk и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Хмм па да.... :/ За жал таква сум...Што би рекле старите Што на ум то на друм....;)
   
 3. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Хх..Јарец..
  Така некако.. :D
   
 4. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  За водолија е точно :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Девицата е знак кој буквално може да се самоуништи со грижи . Она што треба да го сфатат е дека кога се под стрес нивната загриженост ја искажуваат како моќно и болно критикување. Нежните Девици не ја препознаваат сопствената сила. Малку себеиспитување и воздржаност ќе им помогнат да ги намалат омаловажувачките критики и поплаки.

  Ептен се загружувам за глупости, колку само луѓе ми имаат речено „а бе не се замарај остај, многу му ја мислеш“. Но јас едноставно не можам. :D И да сё критикувам, ќе го искритикувам и туѓото, но е и моето.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Јас сум прилично сигурен дека скоро секој би можел делумно да се пронајде себе си во најмалку 4 ситуации од горенаведените. Еве на пример јас можам да кажам дека за мене е точно Бик, Близнаци, Рак, Скорпија, Јарец.
   
  На cece17 и Dee Dee им се допаѓа ова.
 7. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  скорпија скроз точно :gjavol
   
  На cece17 и mila mila им се допаѓа ова.
 8. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Лавот сјае блескаво како сонцето, но Лавовите понекогаш треба да сфатат дека не секогаш се центарот на светот. Препознајте го моментот кога вашето его неконтролирано се шири и запрете пред да станете неподносливи.

  Заборавивте да пишете дека слабостите на лавот е грицкањето нокти.
   
 9. vlatko_sk

  vlatko_sk Нов член

  Зачленет на:
  21 април 2012
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  6
  И јас го мислам истото како тебе,само тој дел ме опишува
   
 10. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  И за риби е многу точно :)
   
  На vlatko_sk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: