1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои се слабостите на хороскопските знаци?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Mila Kunis, 11 април 2012.

 1. iva89

  iva89 Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  75
  Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве повредил намерно.

  Многу точно, од што сме толку емотивни и секоја работа ја сфаќаме лично, си го комплицираме животот
   
 2. VULKAN-PEPEL

  VULKAN-PEPEL Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 март 2012
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  126
  Скорпијата сака да ги контролира нештата, а во врска е вистински мајстор на тивката манипулација. Скориите сакаат да победуваат, но кога се во врска треба да се запрашаат дали ги привлекува само играта или вистинската награда е освојување на срцето на партнерот.ИАКО НЕ ВЕРУВАМ ВО ФОРОСКОП И НЕ ЧИТАМ
   
 3. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Близнаците размислуваат со брзина на светлината, но имаат проблем да се изразат кога треба да разговараат за своите емотивни потреби. Бидејќи сигурно не сте во врска со некој што чита мисли, треба да ризикувате и да го побарате она што ви треба и да му кажете на партнерот што ве плаши. :giggle точно така
   
 4. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Вагата верува дека сè може да се избалансира, но додека да го постигне тоа може да биде нарцисоидна и да ја наруши рамнотежата. Следниот пат кога мислите дека партнерот бара премногу од вас или дека не може да го сфатите, обидете се да ја разгледате ситуацијата од аспект на „нас“, а не на „мене“. Сторете го ова и ќе ја добиете посакуваната рамнотежа....
  Делумно точно.....
   
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Нема слабости на хороскопските знаци. Слаби се луѓето
   
 6. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве повредил намерно.

  ма неможам никако да опростам,се додека не помине повеќе време :(
   
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Пак не е точно.
  Морам да прокоментирам на ова.
  Глупости се ова.
  Ова ми доаѓа како индиректно наметнување на карактеристики.
  Е како?
  Го читаме ова и во одредени ситуации
  кога размислуваме за нас и можеби ни фалат некои аргументи за нашиот карактер,
  подсвеста автоматски ни го приложува ова што сега сме го прочитале.
  Доаѓаме до заклучок дека тоа би можела да биде една наша карактеристика и се крепиме на овие податоци и во моментот сме такви.
  Ми доаѓа како оптичко-илузиско-мамка на подсвеста.
   
 8. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве повредил намерно.

  За раковите не згрежиле ептен е точно, маж ми е рак и јас сум подзнак рак и мора да признам дека скроз е така...особено делот со држењето лутина и нежното срце....


  Стрелецот треба да сфати дека неговите вечни немир и нетрпеливост се лични проблеми, а не проблеми во врската. Штом ве избрал, вашиот партнер ги сака вашиот слободен дух и независност, но исто така сакаат да почувствуваат дека се дел од
  вашиот живот. Ако сакате љубовта да трае треба да сфатите дека одговорноста што ја носи секоја врска не е еднаква со ограничување, но мора да вклучува партнерство.
  А јас како стрелец, хм...за ова погоре би рекла и да и не...:)
   
 9. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  за близнациве..па што знам и баш дали е точно се или само делумно...
  знам дека не су баш фина кога се работи за искажување на моите чувства...можат сите да ги ислушам и на сите да им дадам по некој совет...али мојата интима НЕМОЈ ДА ЈА ДИРАШ...ххахаха
  ма........
  F*** :biggrin
   

Сподели: