1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кармин или лабело?

Дискусија во форумот 'Лице' започната од MacedonishQueen, 17 јуни 2015.

 1. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Ја би за лабело? А вие девојки? :D
   
 2. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Зависи, лабелото го користам кога е ладно бидејќи тогаш знаат усните да се суви, летно време не, во последно време користам моливче по боја како мојата боја на устата и топ ми е :D
   
  На malechka и MacedonishQueen им се допаѓа ова.
 3. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Ја би гроздова маст.
   
 4. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  Зависи, ама во последно време кармин...:kafe
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Кармин за излегување, не многу нападен, а по дома лабело од праска.
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Јас сум повеќе за лабело.Кармините претешки ми се некако.А за изледување сјај за усни користам.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  И јас лабело и сјај ,како што кажа @Fashion.Lover карминот е тежок некако :) ;)
   
 8. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  кармин олвејс :)
   
 9. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
  Лабело,а за излегување сјај за усни.
   
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Кармин, ама мора и лабело за меки убави муциња хахах
   

Сподели: