1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како би изгледал вашиот идеален дом?

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од MissChievous, 19 февруари 2012.

 1. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  [​IMG]
   
  На Tantara и melpomena им се допаѓа ова.
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Хаха, абе голем минималист си бил ти...
  види те цеќиња, те базени, те осветлување. Ебагоминималист си ко македонски политичар без усул хахаха
   
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Новата куќа на Обамови. Прекрасен е дизајнот, боите се совршени, делува хармонично, топло и удобно.

  1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Во продолжение уште од куќата на Обамови.

  12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg
   
 6. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  a83aafb22c4f250556902f33aa6ebcc5.jpg c16c064d75949e22815397bab3221170.jpg eclectic-living-room.jpg ee7800a0a6c47ef157f32b4500780313.jpg
   
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BioTrpe

  BioTrpe Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 октомври 2015
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  173
   
  На Big Berta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  6a01676450c8c2970b0168ea314db7970c.jpg
   
  На Tantara, Traviesa и Prashina им се допаѓа ова.
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Незнам да прикачам слика иначе во палата или куќа на спратови да биде светкава,да има базен и сауна
   
 10. Traviesa

  Traviesa Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 јуни 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  15
  [​IMG]
   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: