Како би изгледал вашиот идеален дом? | Црнобело Форум

Како би изгледал вашиот идеален дом?

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Би сакала да живеам во loft или warehouse, отприлика комбинација на следново:
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
На таму некоја планина во Македонија...
Типична традиционална Јапонска куќа. Исто и од внатре... ;P
P.S. Не сакам многу предмети внатре фаќаат прашина а тоа ме нервира. :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
дрвена колиба во некоја планина баш како оние ловечките шо ги има по филмови... со убав среден двор, некое куче, жена покрај мене си седиме на тераса пиеме кафенце, чадиме цигара.. децата си играат тука во дворот со кучината... сонцето си греј.. све рамно иполно и јас само си уживам..........
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin, redhead and foREVer

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
На таму некоја планина во Македонија...
Типична традиционална Јапонска куќа. Исто и од внатре... ;P
P.S. Не сакам многу предмети внатре фаќаат прашина а тоа ме нервира. :)
Пеер да не чепкаше нешо кај мене? Не за друго ама апсолутно истиов тип на куќа - јапански. Големи прозорци, малку предмети, паркет. Може само слики на ѕидовите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Пеер да не чепкаше нешо кај мене? Не за друго ама апсолутно истиов тип на куќа - јапански. Големи прозорци, малку предмети, паркет. Може само слики на ѕидовите.
:) Нешто што сакам цел живот.. Опседнат сум со Јапонија и нејзината традиција.. :D
Може и вакво еден замок:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and DarkPassenger