Како би изгледал вашиот идеален дом? | Црнобело Форум

Како би изгледал вашиот идеален дом?

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ќе морам во 2 поста зошто има 13 слики за ова прекрасно место кое е дом на Michael C. Hall (Dexter). Деталите се... уфф, одлични!

Куќата е во шпански стил во која преовладува индустриски вибрации и се наоѓа во Лос Анџелес. Декорирана е од страна на Kishani Perera.

Налетав на уште фотки од прекрасново место и од што е толку прекрасно, ќе ги споделам и нив.

michael-c-hall-1.jpg michael-c-hall-2.jpg michael-c-hall-3.jpg michael-c-hall-4.jpg michael-c-hall-5.jpg michael-c-hall-6.jpg michael-c-hall-7.jpg michael-c-hall-8.jpg michael-c-hall-9.jpg michael-c-hall-10.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор and Tantara

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
693
1,103

овој само за мене лично :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

ilievvski

Нов член
1 мај 2016
4
2
3
36
Во однос на архитектура, јас сум минималист. Минималистички дом со малку креативност може да изгледа топло и комотно (спротивно на генералното мислење дека минимализмот е ладен и без душа). Уживам во огромни прозорци и стаклени врати, светлина и отворени бои.Screenshot_2016-05-24_18-59-40.png Screenshot_2016-05-24_19-01-08.png Бидејќи овој стил користи материјали од врвен квалитет, минималистички дом е исклучително скапа инвестиција.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка