1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како би изгледал вашиот идеален дом?

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од MissChievous, 19 февруари 2012.

 1. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Некоја комбинација од овие
  fairy-tale-house-01.jpg 216687_500144873368266_1627793229_n.jpg 526398_10151423602207825_20176042_n.jpg 541553_10151423602277825_1510847408_n.jpg
   
  На Big Berta, MoonFairy, Давор и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  3b0fcb04427e9ac4c1f7dfafd6bb39ed.jpg 668fa32839ba44a2a9cf47a714ffde23.jpg ac3e969a2f4fe60dbdbbf729d7ba9ce0.jpg c907a28b9e60f98ffd5f47e074178902.jpg d6b30c2a39f25b92467fcc1ec0a462fa.jpg
  e159a1a5968a5a0ada45d495231d545e.jpg tumblr_n1yc9xRyFn1tv08zso2_500.jpg Unique-Houses-7.jpg
   
  На Tantara, Electra и violetmoon им се допаѓа ова.
 3. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  bohemian-interior-decorating-ideas-10.jpg Hippie-Wohnen-vitalmag3.jpg images.jpg
   
  На Tantara, Electra и Saladin им се допаѓа ова.
 4. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,643
  Допаѓања:
  5,721
  Спалната отприлика вака
  L149114.jpg
   
  На Давор, Tantara и malo им се допаѓа ова.
 5. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Налетав на уште фотки од прекрасново место и од што е толку прекрасно, ќе ги споделам и нив.

  michael-c-hall-1.jpg michael-c-hall-2.jpg michael-c-hall-3.jpg michael-c-hall-4.jpg michael-c-hall-5.jpg michael-c-hall-6.jpg michael-c-hall-7.jpg michael-c-hall-8.jpg michael-c-hall-9.jpg michael-c-hall-10.jpg
   
  На Давор и Tantara им се допаѓа ова.
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  04.jpg
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  692
  [​IMG]
  овој само за мене лично :p
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
 10. ilievvski

  ilievvski Нов член

  Зачленет на:
  1 мај 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  2
  Во однос на архитектура, јас сум минималист. Минималистички дом со малку креативност може да изгледа топло и комотно (спротивно на генералното мислење дека минимализмот е ладен и без душа). Уживам во огромни прозорци и стаклени врати, светлина и отворени бои. Screenshot_2016-05-24_18-59-40.png Screenshot_2016-05-24_19-01-08.png Бидејќи овој стил користи материјали од врвен квалитет, минималистички дом е исклучително скапа инвестиција.
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: