Какво кафе пиете?

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Па пијам секакво највеќе нескафе и мокачино. А турското си го пијам горко и жешко :kafe
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
99% од населението во Македонија и незнае што пие ама важно еспресо пие, имате преку 200 видови на кафе, Ве молам обрнете внимание на марката кафе што ја пиете, мој предлог ИЛИ малку е тешко да најдете кај се служи поради презаштитенот бред но одличен избор е.
hausbrandt до сега е најдобро кафе што го имам пиено.Особено во утрински часови, кратко еспресо со 1 цигара па после 15 минути уште едно долго во голема шоља.

lavazza е за преку ден, и за лесен сон.

Останатите кафиња за мене се гола вода.

А и голема пицајзла сум за кафиња, особено коа мењам кафич како дестинација за бегање од работа :D
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Најчесто турско, горко, без зрнце шеќер. И јако да е.
Останатите макијато, нес, ирско и сл. не ми се кафиња, туку повеќе вкусен напиток без функција на кафе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: supersonik

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Или добро кафе ???
нема могуќе, не ми се сфиѓа ич, мноо кисел кајмак, а и лаваца праи јак кајмак ама има киселаст укус
од Џимока нема боље бе братче,кој сака да га проба нека иде у Џино у ГТЦ

људи мислиф дека ако еспресо има добар кајмак, убаво е...... епа НЕ !!!
што поише кајмак тој поише хемие у кафе, а убавина на кафе се мери фала богу сс његоф укус, финта е да ти се топи у уста како локумче, и да не се ставља превише шикер,пола доза од едно шикерче, значи около два ипол грама
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63
омилено ми е нескафе стронг (и еспресо, само ретко да најдеш место каде шо има стварно добро еспресо)
Иначе можам да пијам било какво кафе, само да е без шеќер.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Кафе не обожавам и пијам многу ретко. Слободно можам да кажам 5 пати во годината, дури и тоа може да е многу. Кога пијам, пијам или нескафе или турско и тоа со многу шеќер. И макијато сум се напила неколку пати. :)