1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какви ќе бидете кога ќе остарете?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од street_chic, 8 март 2012.

1. 4FUN

4FUN Староседелец

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    894
    Допаѓања:
    1,987
    кој вика дека ке остарам ? може само да созреам многу повеќе, ама да остарам ... Никогаш :cool:

На Andrea Bloodbucket му/ѝ се допаѓа ова.
  2. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Јас не стареам. Јас сум семоќниот.:)

На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Jackal

Jackal Староседелец

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    2,031
    Допаѓања:
    2,642
    Morgan Freeman is that you?

На Bibi@ и street_chic им се допаѓа ова.
  4. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Пу ме позна. :D

На street_chic му/ѝ се допаѓа ова.
  5. True_Blood

True_Blood Upright

Зачленет на:
    18 февруари 2012
    Мислења:
    1,132
    Допаѓања:
    2,396
    Девица

Старост – Со текот на времето стануваат вистински аптекари. Ако имаат складен брак ќе водат уреден и организиран живот. Ситниците кои за другите не значат ништо, за нив можат да станат смисла за животот. Ако девицата во текот на животот пропуштила нешто многу значајно, во староста постојано ќе збоува и ќе приговара за тоа.

А, јас па цело време убедена дека моето мрчаторство сега доживува врв :giggle

6. Sara

Sara Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    116
    Допаѓања:
    116

7. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,528
    Старост – Во деновите од староста важно им е да ги задржат своите контакти или да ги обноват оние старите, за да имаат со кој да разговараат. Доколку се осамени, тогаш се многу несреќни. Ако нивниот партнер е друштвен тогаш кога ќе остарат може да им биде многу забавно, бидејќи ќе можат да стекнуваат нови искуства, да патуваат, да се дружат... (happy)

8. Nightmare_f

Nightmare_f Истакнат Член

Зачленет на:
    19 февруари 2012
    Мислења:
    1,358
    Допаѓања:
    2,204
    близнак - како во младоста, така и во староста ќе бидам хиперактивна баба :D уста нема да затварам хахаха

9. marjan

marjan Истакнат Член

Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    489
    Допаѓања:
    657
    Риби

Младост – Рибите се нежни деца кои често пати ја мешаат реалноста со сонот. Уметничката црта е нешто што треба да се негува кај овие деца но со мера. Треба да ги научите реално да гледаат на животот . Очекуваат брак од љубов и често пати ја анализираат саканата личност.

Старост - Кога ќе остарат единствено што им останува е да се излежуваат. Можат да бидат збркани, а во зависно од карактерот и често пати знаат да одглумат. Има некои кои постојано се жалат и зборуваат за смртта, но ако имате некој таков покрај вас, обидете се да го смирите употребувајќи ги неговите фантазии. па и ме фака малку страв од смрта:place

10. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,071
    Старост – Со текот на времето стануваат вистински аптекари. Ако имаат складен брак ќе водат уреден и организиран живот. Ситниците кои за другите не значат ништо, за нив можат да станат смисла за животот. Ако девицата во текот на животот пропуштила нешто многу значајно, во староста постојано ќе збоува и ќе приговара за тоа.

Ќе гледам да не прошуштам, никој нема да ме трпи. Па мене се ми е организирано уште сега. (облеката поделена, лакови, книги...)

Сподели: