Какви ќе бидете кога ќе остарете?

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
Старост – Ако се збогатиле во текот на животот, староста ќе ја поминат уживајќи во стекнатото богатство. Не сакаат да делат по секоја цена. Доколку остарат во сиромаштија, можат да станат луѓе полни со горчина и незадоволство.

Не викам дека парите не се битни, кој сака да живее во сиромаштија...
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Интересно баш.Вакво нешто за знаковите немав до сега прочитано.Баш ме заинтересира за лавот секогаш гледале да извлечат некаква корист хм...чудно....
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Важи за сите хороскопски знаци:
„Кога ќе остарете ќе бидете стари и дрти старци со растегната кожа, влакна во ушите и испукани капилари, кои насекаде само ќе крекаат дека младината не ја бива и во нивно време се живеело подобро, ќе ги караат младите поради тоа што не им рекле добар ден кога се вратиле од школо, ќе ги бркаат децата од улицата затоа што правеле премногу бука, ќе ги гњават своите внуци и внуки кои очигледно не сакаат да бидат излигавени од некои досадни старци и секој ден ќе ги гледате сите вести на сите програми. На крај ќе умрете и на сите ќе им олесните.“
 
  • Like
Реакции: Selma

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Важи за сите хороскопски знаци:
„Кога ќе остарете ќе бидете стари и дрти старци со растегната кожа, влакна во ушите и испукани капилари, кои насекаде само ќе крекаат дека младината не ја бива и во нивно време се живеело подобро, ќе ги караат младите поради тоа што не им рекле добар ден кога се вратиле од школо, ќе ги бркаат децата од улицата затоа што правеле премногу бука, ќе ги гњават своите внуци и внуки кои очигледно не сакаат да бидат излигавени од некои досадни старци и секој ден ќе ги гледате сите вести на сите програми. На крај ќе умрете и на сите ќе им олесните.“
Баш вака ке изгледам,да.
Со малку поголема доза на склероза,попуштени нерви.
И слаб слух.
Видот мислам ке ме држи.И забите исто.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Баш вака ке изгледам,да.
Со малку поголема доза на склероза,попуштени нерви.
И слаб слух.
Видот мислам ке ме држи.И забите исто.
Не ми беше тоа поентата, иако звучи навредувачки за секого, поентата беше дека хороскопот не може да ти каже каков ќе бидеш кога ќе остареш. And my nose smelt some sarcasm again.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Не ми беше тоа поентата, иако звучи навредувачки за секого, поентата беше дека хороскопот не може да ти каже каков ќе бидеш кога ќе остареш. And my nose smelt some sarcasm again.
Добро те сватив :)
истото го мислев како ти,само сакав да дополнам уште она што дополнив.
 

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
414
663
27
Pax Terra
Девица

Младост – Овие се отмени деца. Внимаваат на своето однесување и се обидуваат да бидат пристојни и добри. Најчесто се пример за другите, а родителите со нив немаат грижи. Пред да стапат во брак ќе го „скенираат“ партнерот и нивниот иден живот.

Старост – Со текот на времето стануваат вистински аптекари. Ако имаат складен брак ќе водат уреден и организиран живот. Ситниците кои за другите не значат ништо, за нив можат да станат смисла за животот. Ако девицата во текот на животот пропуштила нешто многу значајно, во староста постојано ќе збоува и ќе приговара за тоа.

Хахахаха аптекари :rofl