1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какви ќе бидете кога ќе остарете?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од street_chic, 8 март 2012.

 1. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Старост – Ако се збогатиле во текот на животот, староста ќе ја поминат уживајќи во стекнатото богатство. Не сакаат да делат по секоја цена. Доколку остарат во сиромаштија, можат да станат луѓе полни со горчина и незадоволство.

  Не викам дека парите не се битни, кој сака да живее во сиромаштија...
   
 2. bubili

  bubili Активен Член

  Зачленет на:
  29 февруари 2012
  Мислења:
  92
  Допаѓања:
  137
  досадна во тоа сум сигурна (happy)
   
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  ќе си ги чувам внуците,нема да бидам замор за другите,ќе си шетам со дедо под рака ...:rofl
   
  На street_chic и 4FUN им се допаѓа ова.
 4. Ultra lady

  Ultra lady Полноправен Член

  Зачленет на:
  16 април 2012
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  36
  Ти си ГОСПОТ ;)
   
 5. mila mila

  mila mila Истакнат Член

  Зачленет на:
  31 март 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  154
  Интересно баш.Вакво нешто за знаковите немав до сега прочитано.Баш ме заинтересира за лавот секогаш гледале да извлечат некаква корист хм...чудно....
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Важи за сите хороскопски знаци:
  „Кога ќе остарете ќе бидете стари и дрти старци со растегната кожа, влакна во ушите и испукани капилари, кои насекаде само ќе крекаат дека младината не ја бива и во нивно време се живеело подобро, ќе ги караат младите поради тоа што не им рекле добар ден кога се вратиле од школо, ќе ги бркаат децата од улицата затоа што правеле премногу бука, ќе ги гњават своите внуци и внуки кои очигледно не сакаат да бидат излигавени од некои досадни старци и секој ден ќе ги гледате сите вести на сите програми. На крај ќе умрете и на сите ќе им олесните.“
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 7. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Баш вака ке изгледам,да.
  Со малку поголема доза на склероза,попуштени нерви.
  И слаб слух.
  Видот мислам ке ме држи.И забите исто.
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не ми беше тоа поентата, иако звучи навредувачки за секого, поентата беше дека хороскопот не може да ти каже каков ќе бидеш кога ќе остареш. And my nose smelt some sarcasm again.
   
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  Добро те сватив :)
  истото го мислев како ти,само сакав да дополнам уште она што дополнив.
   
 10. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Девица

  Младост – Овие се отмени деца. Внимаваат на своето однесување и се обидуваат да бидат пристојни и добри. Најчесто се пример за другите, а родителите со нив немаат грижи. Пред да стапат во брак ќе го „скенираат“ партнерот и нивниот иден живот.

  Старост – Со текот на времето стануваат вистински аптекари. Ако имаат складен брак ќе водат уреден и организиран живот. Ситниците кои за другите не значат ништо, за нив можат да станат смисла за животот. Ако девицата во текот на животот пропуштила нешто многу значајно, во староста постојано ќе збоува и ќе приговара за тоа.

  Хахахаха аптекари :rofl
   

Сподели: