1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде за Нова Година?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од incule, 21 декември 2017.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  10 дена потоа (31 Март) е раѓањето на Kisserboy ^_^ . Овен 4life :D
   
  На FemmeFatale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Кога веќе одиме off-topic:
  22 дена после 21 Март кога е вистинската нова година која се прославува илјадници години наназад, е првиот ден од примањето на „Книгата на Законот“ или Liber AL vel Legis, на 8-ми Април, точно на пладне, 1904 е.v. :)

  P.S. 22 дена, а исто толку има големи аркани или АТУ во Тот Таротот.
   
 3. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Се мислам искрено кај да ја славам оваа нова година.. доволно ги преспивав. Ако имате некој предлог дајте па да си закажам со време :)
   

Сподели: