Каде за Нова Година? | Црнобело Форум

Каде за Нова Година?

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Ако има ваква тема бришете ја ама ја неможев да најдам каде за нова година и дали знаете интересни понуди??
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Две недели пред нова година паѓаат договорите и порано сум се замарал, сум организирал, но сум имал желба. Оваа година сите со девојки, дечковци, новодојденици во друштво, сите не ја осеќале новогодишната еуфорија, па не се напињам за тоа каде да славиме. Оставам на другите да пуштат некоја понуда, во краен случај ќе биде некоја домашна варијанта на славење. До сега разгледаните понуди ми личат скапо, а се добива премалку значи неколку пијачки со апетисани или похована даска. Златно буренце 1600, миднајт 1200, одисеја мислам беше 1800 и другите не ми текнува кои беа. Ги договарав или поточно убедував да идеме оваа нова година во Белград или Будва, околу 50 евриќи е превоз, преспивање, прошетки со водич и прослава на плоштад и тоа е со 3 дена престој таму, но ништо од моето убедување, требало малку повеќе храброст и желба за во друга држава:DD
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
По се изгледа годините си го прават своето...
Дома, без врева и куп луѓе... :)

П.С. Не сакам да прославувам завршување на една обична фискална година. Но затоа пак на 21 Март ја прославувам вистинската нова година поврзана со Земјата, кога Сонцето влегува во Овен и започнува пролетта: кога се буди природата ^_^